آریو پرواز

گرجستان

جمیعت :
نفر
دین رسمی :
پول رسمی :
پایتخت :
تفلیس
زبان رسمی :
شهرهای مهم :

باتومی ، تفلیس

 

گرجستان کشوری است که ابتدا به خاک ایران تعلق داشت و به همین دلیل ایرانیانی که به این کشور سفر می کنند، می توانند آثار تاریخی به جامانده از پادشاهان ایرانی را مشاهده کنند. کشور گرجستان در جنوب روسیه، شمال ترکیه و ارمنستان و در غرب کشور آذربایجان قرار دارد. این کشور در امتداد دریای سیاه واقع شده است. به همین دلیل دارای آب و هوای معتدل و مکان های گردشگری متعددی برای جذب توریست می باشد. همچنین گرجستان دارای کوهستان های متعددی است که محلی برای ورود کوهنوردان از سراسر جهان است.

 
از جمله شهرهای مهم در کشور گرجستان باید از شهر باتومی نام برد که به دلیل وجود مکان های زیبا و دیدنی، در ردیف شهرهای گردشگری در جهان محسوب می شود. باتومی یک شهر بندری است که در امتداد دریای سیاه قرار دارد. این شهر زیبا بین گرجستان و ترکیه واقع شده است و به دلیل اهمیت بالایی که از نظر اقتصادی دارد، دومین شهر گرجستان نیز محسوب می شود.
مشاهده
 
تفلیس پایتخت کشور گرجستان و مهمترین شهر این کشور محسوب می شود. از نظر شکل ظاهری، موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شهر تفلیس شباهت زیادی به استانبول دارد. تفلیس در درون یک دره و رودخانه کور در وسط آن قرار گرفته است. این شهر میان شرق و غرب کشور گرجستان ارتباط برقرار می کند. در داخل شهر تفلیس یک پل بزرگ ساخته شده که قسمت قدیمی این شهر را به قسمت جدید آن متصل کرده است.
مشاهده
1