آریو پرواز

تندیس مدیا

تندیس مدیا

 

تندیس مدیا یکی از جاذبه های گردشگری در شهر باتومی که روزانه پذیرای جمع زیادی از گردشگران و شهروندان گرجستانی می باشد و در کنار ساختمان دولتی جمهوری خودمختار آجارستان قرار دارد. در این مکان یک پارک کوچک، ساعت نجوم باتومی و فواره های نپتون گذاشته شده است. همچنین در اطراف آن ساختمان هایی با سبک معماری اروپای شرقی دیده می شود که زیبا و خیره کننده هستند.

در اینجا تعداد زیادی فروشگاه، کافه تریا و رستوران وجود دارد. اگر بازدیدکننده ها بخواهند یک روز کامل را در این مکان بگذرانند، امکانات لازم جهت میزبانی از آنها فراهم شده است. از آنجا که تندیس مدیا یکی از شلوغ ترین مکان های گردشگری در شهر باتومی است، پیشنهاد می شود در زمان صبح زود یا بعد از ظهر نزدیک غروب آفتاب از این مکان دیدن کنید.

این مجسمه نماد شاهزاده اساطیری از کشور یونان که در شهر باتومی ساخته شده است. نخستین نمایشنامه به جا مانده در طول تاریخ، نمایشنامه مدیا می باشد که برگرفته از این اسطوره است.

مدیا یک زن از اهالی کولخیس گرجستانی است که در داستان های اساطیری یونانی از آن نام برده اند. یاسون اهل یونان بود و برای پشم زرین به کولخیس سفر می کند و در این شهر عاشق مدیا می شود. مدیا هم با وجود مخالفت پدر با او فرار می گریزد. آنها در یونان ازدواج می کنند. اما پس از مدتی یاسون عاشق زن دیگری می شود. مدیا از شدت حسادت و خشم، همسر و فرزندان خود را می کشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گرجستان و باتومی همین حالا با تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

آژانس آریو پرواز پرشین 88543424