آریو پرواز

پل صلح

پل صلح

 

پل پیس یا پل صلح در شهر تفلیس یکی از مهمترین مکان های گردشگری در کشور گرجستان است که در سال 2010 راه اندازی شد. این پل زیبا با هدف متصل کردن قسمت های جدید و قدیمی شهر تفلیس با بهترین نقشه معماری احداث شده است. پل پیس در امتداد 150 متری رودخانه کورا قرار دارد. این پل زیبا دو طرف شهر تفلیس را از طریق رودخانه کوا به یکدیگر متصل می کند و به همین دلیل به آن پل پیس یا صلح گفته می شود.

پل پیس از جنس فولاد می باشد و برای زیباسازی آن از شیشه نیز استفاده شده است. این پل برای عبور و مرور عابران ساخته شده است و هیچ اتومبیلی از روی آن حرکت نمی کند. برای ساخت آن یک معماری ایتالیایی به نام میشایل دی لوسی دعوت به کار شده که معماری پل بی نظیر است. برای زیبا کردن پل از چراغ های نورانی و لامپ های LED استفاده شده است که در زمان شب به فضای پل زیبایی منحصر به فردی را می بخشد.

زمانی که بر روی پل قرار بگیرید، می توانید نماید یک تپه با مجسمه کارتلیس ددا و کلیسای جامع سامبا را مشاهده کنید. همچنین از این پل مکانهای دیگری همچون محل اقامت نخست وزیر، کلیسای ناریکالا و چرخ و فلک دیده می شود. از دیگر امتیازات این مکان گردشگری، قرار گرفتن در نزدیکی بازار قدیمی تفلیس است که دسترسی گردشگران را به این بازار آسان می کند. وجود فواره های آب و مجسمه پیانو نیز بر امتیازات این بازار افزوده است. فواره های آب در زمان شب همراه با رقص نور است که در ساعت مشخصی آغاز می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گرجستان و باتومی همین حالا با تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

آژانس آریو پرواز پرشین 88543424

برچسب ها

عضویت در خبرنامه

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید