آریو پرواز

موزه ملی گرجستان

موزه ملی گرجستان تفلیس

یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری در شهر تفلیس (موزه ملی گرجستان) می باشد که در قرن 1920 تاسیس شده است، در این موزه بیش از 3000 شیء از آثار تاریخی بی نظیر  دوران حکومت هخامنشیان  و دوران معاصر وجود دارد و بهترین مکان برای گردشگرانی ست که علاقه زیادی به آثار تاریخی ایران دارند، در دوران قاجاریه شهر تفلیس و بخشی از نواحی گرجستان به ایران تعلق داشته است  که طی عهدنامه ننگین گلستان، منطقه قفقاز که شامل بخش وسیعی از گرجستان بوده است از ایران جدا و ضمیمه خاک روسیه می شود، به همین دلیل در این موزه آثار تاریخی ایرانی زیادی که مربوط به دوران قاجاریه می باشد قرار دارد.

این موزه در سال 2004 میلادی با ادغام کردن چند موزه از جمله موزه گالری ملی، چهار موزه خانه سنتی و دو مرکز تحقیقاتی ساخته شد که اکنون به عنوان بزرگترین موزه گرجستان محسوب می شود، مجموعه طلا و نقره و جواهرات با ارزش مربوط به سرزمین باستانی کولخیس و همچنین آثار مختلف و گرانبهایی از هنرمندان اروپای شرقی و غربی ، روسیه، گرجستان و همچنین آثار با ارزش و دیدنی مانند موزه پول تفلیس ، موزه عروسک های تفلیس در پایتخت گرجستان و موزه استالین در شهر گوری گرجستان از آثار دیدنی این موزه به شمار می رود.

در طبقه دوم  این موزه، سالن بزرگی وجود دارد که نقاشی های زیبایی از هنرمندان ایرانی دوره قاجاریه در آن به نمایش گذاشته شده که بسیار قابل توجه است.

از ویژگی این موزه وجود آثار تاریخی نفیسی مانند نقاشی دوره قاجار، قرآن های قدیمی، تابلوهای نقاشی روی شیشه، ظروف فلزی با سبک های مختلف، آثار چوبی، فرش ها و پارچه های دست باف و نفیس، قطعه کاشی های منقوش به طرح های اسلامی، شمشیر، سپر کلاه خود و ظروف شیشه ای و سنگی ساخت ایران، یادگارهای معماری ایرانی ، ظروف و کوزه های سفالی منقوش به خطاطی های زیبای فارسی ، اشعار شاهنامه و همچنین کتیبه های مختلف مساجد است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تور گرجستان همین حالا با تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم. آژانس آریو پرواز قرن 41365-021

اماکن دیدنی تفلیس

تورهای لحظه آخری

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا