آریو پرواز

بلغارستان

جمیعت :
۷٬۳۶۴٬۵۷۰ نفر
دین رسمی :
مسیحی
پول رسمی :
لف
پایتخت :
صوفیه
زبان رسمی :
بلغاری
شهرهای مهم :

صوفیه

در خصوص تاریخچه بلغارستان گفتنی بسیار است. بلغارستان یکی از قدیمی ترین ایالات اروپا محسوب می شود و قدمت آن به سال ۶۸۱ قبل از میلاد بر می گردد و بیشتر جمعیت آن از جنوب دانوب و اطراف آن می باشند. قلمرو بلغارستان در مقدونیه توسط صرب ها مورد حمله قرار گرفت. آن ها تسلطی کوتاه مدت در این منطقه داشتند و در سال ۱۳۵۰ ترک های عثمانی وارد این سرزمین شدند و برای مدت ۴۰ سال این کشور تحت تسلط امپراطوری عثمانی بود. بعد از قیام ۱۸۷۶ نیروهای داوطلب بلغار با پشتیبانی روسیه ترک ها را شکست دادند و یک دولت مستقل ایجاد کردند. تا زمان جنگ جهانی اول فردیناند یکی از شخصیت های مهم در سیاست بلغارستان محسوب می شد.

اما او بعد از حمایت از آلمان ها بی اعتبار شد. یکی از رهبر های محبوب در بلغارستان Aleksandur Stambolyiski, که توسط فردیناند زندانی شده بود توانست تا سال ۱۹۲۳ یک دولت اصلاح طلب ایجاد کند. جایگزین دولت او یک دولت سلنتی نظامی به پادشاهی بوریس بود. نیروهای شوروی در سال ۱۹۴۴ وارد این کشور شدند و سلطنت را ملغی و یک دولت جمهوری خواه اعلام کردند. اواخر سال ۱۹۴۷ حزب کمونیست توانسه بود تا کشور را به کلی تحت سلطه خود درآورد. یکی از شخیت های مهم بلغارستان Todor Zhivkov بود که تحت رهبری او بلغارستان یکی از متحدین مسکو شد. Zhivkov در سال ۱۹۸۹ استعفا داد بعد از ۴۴ سال اولین انتخابات چند حزبی درژوئن ۱۹۹۰ برگزار شد. حزب کمونیست موفق به کسب اکثریت آرا شد. در نیمه ی اول ۱۹۹۰ بی ثباتی و بحران اقتصادی موجب ویرانی بلغارستان شد. حزب دموکرات که helZhelyu Zev رهبر آن بود از مخالفان اصلی حزب کمونیست در بلغارستان بودند. helZhelyu Zev در سال های ۱۹۹۰ تاپایان دوران رهبری اش در حزب دموکرات ریاست جمهوری در این کشور را به عهده داشت. جانشین او Petar Stoyanov در اکتبر ۱۹۹۶ برنده ی انتخابات ریاست جمهوری شد. بلغارستان در سال ۲۰۰۴ عضور NATO در ۲۰۰۷ به اتحادیه اروپا پیوست.

مذهب

مذهب بیشتر جمعیت بلغارستان مسیحی هستند. حدود ۸۳% از پیروان کلیسای ارتودوکس می باشند. حدود ۱۳% از جمعیت بلغارستان مسلمان و اقلیتی هم یهودی می باشند. کنوانسیون های اجتماعی دست دادن یکی از شیوه های معمول و رایج هنگام ملاقات با شخصی می باشد. بلغاری ها معمولا هنگامی که به میهمانی می روند یک هدیه ی کوچک برای صاحبخانه می برند. رستوران ها، کلفه ها و کلاب ها دربلغارستان دارای محوطه ای مخصوص برای سیگار کشیدن می باشند و سیگار کشیدن در مکان های عمومی ممنوع است.
زبان بلغارستان
بلغاری زبان رسمی در این کشور است که از الفبای سیریلیک در آن استفاده می شود. تنها ایالت در اروپا که درآن از الفبای سیریلیک استفاده می شود، بلغارستان است. زبان ترکی هم در بین برخی از مردم این کشور استفاده می شود. آلمانی، انگلیسی، فرانسوی و روسی از زبان هایی است که گردشگران در این کشور صحبت می کنند.

برای ورود به کشور بلغارستان و تور بلغارستان پاسپورت شما باید حداقل سه ماه بیشتر از مدت زمان اقامتتان اعتبار داشته باشد، البته به جز اتباع اروپایی که همراه داشتن یک کارت شناسایی معتبر برایشان کافی است. اتباع اروپایی باید ملیت و هویت اروپایی خود را که توسط اتحادیه اروپا پذیرفته شده است با نشان دادن کارت شناسایی و یا پاسپورت معتبر به اثبات برسانند. اتباع اروپایی نیازی به نشان دادن بلیط برگشتشان ندارند. ایرانیان عزیز و اتباع غیر اروپایی باید بلیط برگشتشان را همراه داشته باشند و داشتن استطاعت مالی برای طول مدت اقامتشان را به اثبات رسانده باشند.

 
ویزای بلغارستان


•    اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ۹۰ روز اقامت نیازی به گرفتن ویزا ندارند اما برای مدت زمان بیش از ۹۰ روز باید برای گرفتن مجوز اقدام کنند.
•    اتباع کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا تا ۹۰ روز می توانند در این کشور به عنوان توریست بمانند.
•    اتباع دیگر کشورها باید برای گرفتن ویزا به سفارت خانه ها مراجعه کنند.
•    نوع ویزا و هزینه : ویزای کوتاه مدت، ۵۲ پوند
•    مدت زمان اعتبار: ویزای کوتاه مدت برای ۹۰ روز اعتبار دارد.
•    ترانزیت: ویزای ترانزیت برای مسافرانی است که قصد گذر از بلغارستان و سفر به کشور دیگری را دارند و ظرف مدت ۲۴ ساعت از بلغارستان خارج خواهند شد.
•    ویزای شینگن : دارندگان ویزای شنگن می توانند بدون داشتن ویزای کوتاه مدت بلغارستان وارد این کشور شوند.
•    روزهای کاری: زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت و یا کوتاه مدت ۱۵ روز کاری می باشد.
•    کسانی که می خواهند برای گرفتن ویزا اقدام کنند باید استطاعت مالی خود را به اثبات برسانند.
•    ورود به همراه حیوان خانگی: اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا اگر حیوان خانگی خود را به همراه داشته باشند باید برای حیوانشان هم پاسپورت تهیه کنند و مدارک واکسیناسیون حیوان را به همراه داشته باشند.
 


وارنا پس از سوفیا و پلوودیو سومین شهر بزرگ بلغارستان است.این شهر بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. این شهر در 470 کیلومتری شمال شرقی صوفیه قرار دارد و شهر های مهم اطراف دوبریخ ، شومن و بورگاس هستند.وارنا،یکی شهرهای بندری و زیبای کشور بلغارستان است.و با 334٬870 نفر جمعیت (سال 2011) بر کرانه دریای سیاه در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده و بندر مهمی در بخش شرقی بلغارستان بشمار می‌رود. ...
مشاهده
1 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا