آریو پرواز

آلمان

جمیعت :
۸۱،۰۸۳،۶۰۰[ نفر
دین رسمی :
مسیحی-کاتولیک-پروتستان
پول رسمی :
یورو
پایتخت :
برلین
زبان رسمی :
آلمانی
شهرهای مهم :

برلین، هامبورگ

سرزمینی که ما امروزه به نام آلمان میشناسیم برای قرن ها مجموعه ای از چند کشور مستقل بوده که بعد از جنگ فرانسه پروس در سال ۱۸۷۱ متحد شده اند و به دنبال آن یک دوره پیشرفت سیاسی، اقتصادی و نظامی شکل گرفت. پس از شکست در جنگ جهانی اول معاهده ی ورسای برای بار دوم باعث تقسیم این کشور به دو قسمت آلمان شرقی و غربی شد. بحران اقتصادی باعث به وجود آمدن حزب کارگران آلمان سوسیالیست ناسیونال ( نازی) شد و هیتلر رهبر آن بود. موفقیت نظامی درجنگ جهانی دوم باعث شکستهای بعدی شد. اگرچه این بار اقتصاد کشور با سرعت بیشتری بهبود یافت. از سال ۱۹۹۵ به بعد رهبرجدیدی به نام Gerhard Schroder برای به چالش کشیدن دولیت دموکرات مسیحی helmot kohli CDU روی کار آمد. Schroder در سال ۱۹۹۸ به قدرت رسید و دره ی سلطنت او بعد از انتخابات بی نتیجه ی سپتامبر ۲۰۰۵ به پایان رسید. بعد از اولین صدراعظم زن آلمان Angela Merkel به قدرت رسید. او برای غلبه بر رکود اقتصاد جهانی تلاش های بسیاری کرد.
فرهنگ آلمان
مذهب حدود ۳۴% پروتستان، ۳۴% کاتولیک، ۴% مسلمان و اقلیت یهودی غیر مسیحی
کنوانسیون های اجتماعی، دست دادن در آلمان مرسوم است. مورد خطاب قرار دادن افراد با اسم کوچک آن ها درآلمان بی ادبی تلقی میشود.قبل از غذا خوردن گفتن جمله ی “guten apetit ” رایج است و جواب آن ” danke ” به معنای متشکرم می باشد . آلمان ها هنگامی که به میهمانی می روند معمولا با خود گل میبرند. با توجه به سنت تعداد گل ها باید از اعداد فرد باشدو گل رز قرمز نشانه ی عشاق است. در فروشگاه ها و مغازه ها قبل از پرسیدن سوالاتی در مورد اجناس جمله ی ” guten tag گفته می شود و ترک کردن فروشگاه بدون گفتن ” auf wiedersehen” بی ادبی می باشد. هنگام صحبت کردن با تلفن اول باید خودتان را معرفی کنید. در برخی از رستوران ها، اپرا و تئاترها باید از لباس های رسمی تر استفاده کرد. در بیشتر ساختمان ها و وسایل نقلیه عمومی سیگار کشیدن ممنوع است.
زبان آلمان
آلمانی زبان رسمی این کشور است. در برخی از مناطق انگلیسی، فرانسوی و دانمارکی و سوربیک هم صحبت می شود.
بسته Geschlossen
خطر gefar/ vorsicht
آیا می توانید انگلیسی صحبت کنید؟ : sprechen sie englisch?
پزشک arzt
ورود eingang
خروج: ausgang
خداحافظ : auf wiedersehen
سلام guten tag
حال شما چطور است ؟ wie geht es ihnen?
اسم من هست … mien na,e ist ….
نه nien
تشکر danke
بله ja

سفر به کشور آلمان


برخلاف تصور خیلی ها آلمان یکی از کشورهای توریستی جذاب در قاره اروپا است. به عنوان یک مقصد توریستی آلمان دارای شهرهای زیبا، فرهنگی متنوع و مناظر روستایی زیبایی می باشد. این کشور در قاره اروپا دارای جایگاه مهمی می باشد و دارای بزرگترین اقتصاد در قاره اروپا است. ساکنان این کشور بیشتر از دیگر مناطق در اتحادیه اروپا هستند. آلمان امروز با ترکیب ناسیونالیسم و سنت با مدرنیسم چند فرهنگی تنوع بیشتری نسبت به آلمان کلیشه ای قدیمی دارد.
این کشور نقطه ی برجسته ای است که توجه همگان را به خود جلب کرده. برلین تعریفی از پویایی است. نقاط دیگر آلمان از جمله مونیخ، کلن و هامبورگ درزمینه های هنر وموسیقی کلاسیک و معماری قرون وسطی دارای تاریخی غنی هستند. آلمان دارای ییلاق ها و مناظر طبیعی زیبایی هم می باشد. از کوه های آلپ و باواریا گرفته تا پارک ملی jasmund و قلعه rhine. این کشور دارای مناطقی عالی برای کوهنوری و اسکی هم می باشد. با توجه به شبکه حمل و نقل عالی سفر کردن به نقاط مختلف این کشور با هزینه های نه چندان زیاد به راحتی امکان پذیر است.

پاسپورت
اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به جای پاسپورت از کارت شناسایی معتبر استفاده کنند.
اگر از یکی از کشورهای عضو منطقه ی شینگن سفر می کنید نیازی به پاسبورت و یا کارت شناسایی نیست. اما در هر صورت توصیه می شود پاسپورت و کارت شناسایی تان را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید هویت خود را ثابت کنید.
بلغارستان، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان عضو منطقه ی شینگن نیستند، بنابراین اگر از یکی از این کشورها یا به یکی از این کشورها سفر می کنید باید پاسپورت و کارت شناسایی همراه داشته باشید.
اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیازی به نشان دادن بلیط برگشت و یا اثبات استطاعت مالیشان ندارند.
ویزای آلمان
ملیت هایی که در جدول بالا به آن ها اشاره شده نیازی به گرفتن ویزا ندارند.
اتباع کشورهای اتحادیه اروپا می توانند بدون ویزا در این کشور برای مدت زمان نامحدود اقامت داشته باشند.
اتباع استرالیایی، کانادایی و آمریکایی می توانند تا ۹۰ روز بدون ویزا در این کشور بمانند.
ویزای کوتاه مدت شینگن برای مدت ۹۰ روز در یک دوره ی شش ماهه اعتبار دارد.
برخی از ملیت ها برای گذر کردن از این کشور باید ویزای ترانزیت داشته باشند.
اگر آلمان مقصد نهایی شما است باید برای گرفتن ویزا به سفارت آلمان در کشور خودتان مراجعه کنید.
آلمان عضو شینگن می باشد.
مدت زمان گرفتن ویزای توریستی تا ۵ روز طول می کشد که در برخی از موارد ممکن است این زمان بیشتر هم بشود.
اگر برای گرفتن ویزای شنگن اقدام کنید حتما درموزد توان و استطاعت مالیتان از شما سوال خواهد شد.
برای وارد شدن به آلمان حتی افراد زیر ۱۸ سال هم باید ویزای جداگانه داشته باشند.
کسانی که برای گرفتن ویزای شینگن اقدام می کنند باید استطاعت مالی داشته باشند.
کودکانی که قصد تنها سفر کردن دارند باید حتما یک رضایت نامه از والدین داشته باشند.
اگر از انگلستان با حیوان خود به آلمان سفر می کنید حیوانتان باید حتما دارای کارت واکسیناسیون باشد. اگر برای اولین بار قرار است که واکسینه شود، این کار باید حداقل ۲۱ روز قبل از سفر انجام شود.


 
هامبورگ دومین شهر بزرگ کشور آلمان است. این شهر در ردیف هشتمین شهر بزرگ اروپاست و سومین بندر بزرگ این قاره نیز محسوب می شود. این شهر زیبای بندری در جنوب شبه جزیره یوتلاند قرار گرفته است. به دلیل همین موقعیت جغرافیایی و همچنین آب و هوای معتدل اقیانوسی مونیخ موجب شده است تا این شهر مورد توجه جهانگردان و توریست ها قرار گرفته است. ساخت و سازهایی که در دو دهه اخیر در هامبورگ صورت گرفته است، این شهر را به یک منطقه توریستی تبدیل کرده است. ...
مشاهده
 
مونیخ مرکز ایالت بایرن و سومین شهر بزرگ آلمان پس از هامبورگ و برلین است که در شمال کوه های آلپ و بر روی رود ایسال قرار دارد. مونیخ به عنوان یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپا محسوب می شود که جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است. به طوری که رتبه چهارم جهان در صنعت گردشگری به این شهر تعلق دارد. در شهر مونیخ مراکز دیدنی، جشن‌ها (به‌ویژه جشن اکتبر)، امکانات و برنامه‌های فرهنگی زیادی برای میزبانی از گردشگران و توریست ...
مشاهده
 
شهر برلین پایتخت کشور آلمان و بزرگترین شهر این کشور است. در عین حال دومین شهر بزرگ اروپا و یک شهر ایالتی نیز محسوب می شود که دارای قدمت تاریخی طولانی است. این شهر زیبا در قرن 18 میلادی پایتخت پروس و مرکز روشنگری بود. بسیاری از روشنفکران و فیلسوفان قرون جدید از این شهر برخاسته اند. وجود آثار متعدد تاریخی، مکان های گردشگری مدرن، بازارهای خرید و جشنواره های زمستانی و تابستانی موجب شده است تا برلین به یکی از شهرهای توریستی تبدیل شود. در ...
مشاهده
1 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا