آریو پرواز

ایتالیا

جمیعت :
۵۹٬۷۶۰٬۰۰۰ نفر
دین رسمی :
مسیحیت کاتولیک
پول رسمی :
یورو
پایتخت :
رم
زبان رسمی :
ایتالیایی
شهرهای مهم :

رم، میلان، ونیز، تورنتو

تاریخچه ایتالیا پر است از فراز و نشیب! پنج قرن قبل از جمهوری رم کنترل از شبه جزیره ایتالیا، یونانیان و اتروسک مجادله‌هایی‌ بر سر کنترل بنادر و زمین‌های حاصلخیز داشتند. معابد یونانی با شکوه در سیسیل نشان دهنده این است که در زمانی یونانی ها دارای قدرت قوی در ایتالیا بودند. اما امپراطوری رم در ۲ قرن قبل از میلاد مسیح یونان، اسپانیا و شمال آفریقا را تحت شعاع قرار داد. در سال ۱۰۰ میلادی رم قدرتمندترین شهر با ۱.۵ میلیون جمعیت در خاورمیانه شمرده می شد. از مشخصات آن روزاهای رم می‌توان به معابد، استخرهای سر پوشیده و کتابخانه اشاره کرد.
در حالی‌ که سرمایه پر زرق و برق در سال ۴۰۰ میلادی توسط شهر قستنطنیه (استانبول امروزی) به دو قسمت تقسیم شده، ایتالیا توسط آلمان و فرانسه از شمال مورد هجوم واقع گشت که باعث ایجاد حکومت سکولار شد. در حالی‌ که در قسمت جنوبی تمایل به سمت حکومت متمرکز میرفت، حمایت از بنادر قدرتمندی مانند ونیز، جنوا، پیزا به طور فزاینده ای‌ نسبت به رم، میلان، فلورانس ،ورنا، بولونگنا نادیده گرفته شد که این قضیه باعث شکل گیری جدیدی از حکومت بین قرن ۱۲ و ۱۴ میلادی در ایتالیا شد.

این شهر ثروتمند و با قدرت، دارای ثروتمندترین و مستقل‌ترین شهر در زمان رسسانس شناخته شده است. پیشرفت های هنری، اکتشافات علمی، ادبیات رادیکال و حکومت جدید همه و همه از قرن ۱۴ تا ۱۶ آغاز شدند. با وجود تمام این پیشرفت ها طاعون و جنگ باعث تضعیف قدرت حکومت قدرتمند مانند مسیچی در فلورانس و اسفورزا در میلان شد. در سال ۱۷۹۷ ناپلئون با فتح ونیز به ۷۰۰ سال حکومت مستقل پایان داد و اولین پادشاه در سال ۱۸۰۵ به تخت پادشاهی نشست.
در کمتر از ۱۰ سال مردم متحد ایتالیا با الهام از انقلاب فرانسه شروع به تحریک شدن برای ایجاد حکومتی مستقل شدند. این تجمعات توسط کمیلو دی‌ نخست‌وزیر شهر تورین رهبری شد که منجر به اولین مذاکرات برای به قدرت رسیدن اولین پادشاه شمال ایتالیا در سال ۱۸۵۸ شد، در آخر تمامی‌ این قضایا ایتالیایی‌‌های طالب استقلال ملی،‌ در سال ۱۸۶۱ پیروز شدند.
چندی پس از آن، در اواخر قرن ایتالیا دچار درگیری و ویرانی شد. اگر چه در آخر توانست در جنگ جهانی اول بر اتریش غلبه پیدا کند اما در حدود ۶۰۰،۰۰۰ نظامی کشته و کشور به سمت فقر سوق داده شد. در اوج ناامیدی از برقراری صلح در ورسای و بنیتو موسولینی جذر و مد نارضایتی بالا گرفت تا آنجا که حزب فاشیست در سال ۱۹۴۲ به قدرت رسید. در ادامه پیمان‌هایی‌ با نازی های آلمان در سال ۱۹۴۰ در جنگ جهانی دوم بسته منجر به قدرت گرفتن آن در قسمت غرب ایتالیا شد.
با وجود تلاطم‌های سیاسی ایتالیا در سال ۱۹۸۰ جزو اقتصاد‌های پیشرو در جهان شمرده می شد. در سال ۲۰۰۱ ایتالیا به یک شریک موسس برای منطقه یورو تبدیل شد. پس از این سال ها بیکاری، فساد، عدم اصلاح ساختاری و نهادی و افزایش بدهی در سال ۲۰۰۸ به اوج خود رسید و ۳ سال بعد راه کار نخست‌وزیر سیلو ئوو با شکست مواجه شد. در نوامبر ۲۰۱۱ ماریو مونتی با در دست گرفتن نخست وزیری به مشکلات اقتصادی تا حد زیادی خاتمه داد.

پاسپورت

برای ورود به این کشور ایتالیا پاسپورتتان باید سه ماه بیشتر از مدت زمان اقامتتان اعتبار داشته باشد. اتباع کشورهای اروپایی می توانند با ارائه ی کارت شناسایی معتبر و یا پاسپورت وارد این کشور شوند. اگر از یکی از کشورهای عضو شینگن به این کشور سفر می کنید ارائه ی کارت شناسایی کافی است. اما همچنان توصیه می شود که پاسپورتتان را همراه داشته باشید. بلغارستان، کرواسی، قبرس، ایرلند و رومانی عضو شینگن نیستند. اتباع کشورهای اروپایی نیازی به نشان دادن بلیط برگشت و یا اثبات استطاعت مالیشان ندارند. برای ورود به شهر واتیکان تشریفات و قوانین خاصی وجود ندارد. ورود به واتیکان از طریق رم خواهد بودبه همین دلیل ورودتان باید منطبق با قوانین ایتالیا باشد. تنها دسترسی به برخی از نقاط این شهر از جمله کلیسای سنت پیتر و موزه ی واتیکان و میدان سنت پیتر رایگان است. برای بازدید از دیگر نقاط شهر باید مجوز داشته باشید


ویزای ایتالیا

اتباع کشورهای اروپایی نیازی به دریافت ویزا ندارند
اتباع کشورهای آمریکا، کانادا و استرالیا برای مدت ۹۰ روز بدون ویزا می توانند به در این کشور اقامت کنند
اتباع دیگر کشورها برای ورود به این کشور برای دریافت ویزا باید سفارت خانه مراجعه کنند


انواع ویزای ایتالیا

با ویزای یک بار ورود مسافران می توانند یک بار به منطقه ی شینگن سفر کنند و یا ازآن عبور کنند
با ویزای چند بار ورود مسافران می توانند در طی مدت زمان مشخص شده چندبار به منطقه ی شنگن سفر کنند
اعتبار ویزای شینگن : تا ۹۰ روز در یک دوره ی شش ماهه
ترانزیت: اتباع برخی از کشورها نیاز به دریافت ویزای ترانزیت دارند که باید هماهنگی لازم را با کنسولگری انجام دهند
برای درخواست دریافت ویزای ایتالیا باید به سفارت ایتالیا مراجعه کنید
اتباع اسکاتلند باید از طریق کنسولگری ایتالیا در ادینبرگ اقدام کنند
اتباع ایرلند شمالی می توانند از طریق کنسولگری بلفاست اقدام کنند
ایتالیا عضو کنوانسیون شنگن می باشد

اقامت موقت در ایتالیا

اگر می خواهید مدت زمان بیشتری در ایتالیا بمانید نیاز به Permesso Di Soggiorno (مجوز) دارید که این مجوز امکان درس خواندن و کار کردن را به طور قانونی را دراین کشوربه شما می دهد. برای درخواست نیاز به پاسپورت معتبر (مهر و امضا شده ار تاریخ ورودتان) صادره از کشور خودتان و همچنین اثبات استطاعت مالی خود دارید. اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کارکردن و یا درس خواندن در ایتالیا نیازی به مجوز ندارند. با این حال بعد از سه ماه اقامت مستمر باید در اداره ی ثبت شهروندی ثبت نام کنند و داشتن شغل و استطاعت مالی خود را ثابت کنند.
پروسه ی دریافت ویزا معمولا ۵ تا ۱۰ روز کاری به طول می انجامد.
کسانیکه با ویزای شنگن سفر می کنند ممکن است نیاز به ارائه ی مدارک زیر داشته باشند:
•    بیمه سفر، بلیط برگشت، تاییدیه رزرو هتل، دعوتنامه ی دوستان و یا خانواده
•    برای ورود حیوانات خانگی به ایتالیا علاوه بر گذرنامه ی حیوان باید مدارک واکسیناسیون حیوان را هم همراه داشته باشید. از ورود برخی از حیوانات و نژادهای خطرناک جلوگیری می شود.


 
فلورانس یکی از مهمترین شهرهای کشور ایتالیا که مهد تمدن جدید و آغاز عصر رنسانس در اروپا محسوب می شود. در این شهر زیبا افراد مشهوری همچون لئوناردو داوینچی (نقاش معروف) ژولیوس سزار و دانته زندگی کرده اند. فلورانس به دلیل مکان های بی شمار توریستی، مراکز گردشگری و آب و هوای معتدل، هر ساله پذیرای جمع زیادی از گردشگران می باشد. همچنین فلورانس یکی از شهرهای ثروتمند ایتالیا نیز هست که دلیل آن وجود چندین شرکت های چند ملیتی بزرگ، تولید محصولات ...
مشاهده
بعد از بمباران سنگین در دوران جنگ جهانی دوم شهر میلان رو به نابودی بود تا زمانی که بازسازی شهر آغاز شد و هم اکنون میلان یکی از شهرهای ثروتمند اروپا بشمار می رود. میلان یک شهر به روز و مرکز مد پرتکاپویی شناخته می شود که در مغازه ها و فروشگاه ها از طرح های حرفه ای استفاده می شود. این شهر جاذبه های گردشگری دیگری نیز دارد از قبیل کارهای لئوناردو داوینچی و بزرگترین کلیسای جامع کاتولیک در جهان.
مشاهده
در گذشته پایتخت امپراطوری رم و امروزه جایگاه دولت و پایتخت ایتالیا. واقع در منطقه مرکزی کشور از ناحیه ی لاتزیو. رم شهری وسیع و پیچیده است که هر دو جنبه ی تاریخی و مدرن را به طور همان زمان داراست. بهترین نمونه ساختاری برای روم باستان، شهر رم و شهر واتیکان است، رم برای بیش از ۲۵۰۰ سال به عنوان مرکز اصلی فرهنگ، قدرت و دین بوده است.
مشاهده
یکی از شهرهای منحصر به فرد جهان و ایتالیا ونیز می باشد که توسط دریای آدریاتیک احاطه شده است. این شهر واقع در شمال شرقی ایتالیاست و یک مجمع الجزایر می باشد که از ۱۱۸ جزیره که همه از طریق صدها پل زیبا و کانال چشم نواز به هم متصل شده اند. کانال گراند معروفترین و زیباترین کانال موجود می باشد. آبراه های زیبا و معماری تاریخی، این شهر را رومانتیک ترین شهر جهان ساخته است.
 
مشاهده
1 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا