آریو پرواز

هلند

جمیعت :
۱۶٬۵۷۰٬۶۱۳ نفر
دین رسمی :
مسیحی پروتستان
پول رسمی :
یورو
پایتخت :
آمستردام
زبان رسمی :
زبان هلندی
شهرهای مهم :

2111

هلند در نزدیکی دریا واقع شده که این امر دارای نکات مثبت و هم دارای نکاتی منفی برای این کشور بوده است. ساکنان این کشوراز همان ابتدا با ساختن تپه های مصنوعی در تلاش بوده اند تا از آب دریا به دور باشند. بعد از سیل در سال ۱۹۵۳ پروژه های عظیمی مثل پروژه دلتا ساخته شده اند تا از استان zeeland محاظت کنند. اما دریا مزیت هایی هم برای این کشور داشته که یکی از آن ها رونق تجارت دریایی در هلند است. بیشتر زمین های کشاورزی این کشور هم در بستر دریا هستند. اربابانی که در این کشور حکمرانی کرده اند در برابر برخی از قدرت های خارجی بی دفاع بوده اند. قلعه های Nijmegen و Maastricht از دوره ی سلطنت رومی ها در آغاز عصر مسیحیت به جا مانده اند. در قرون وسطی اجازه ی رای دادن در مجامع به نمایندگان فردی داده شد و همین باعث ایجاد استقلال شد. این دوره آغاز رشد و توسعه در منطقه بود. اسپانیا در قرن شانزدهم از قدرت امپراطوری خود برای سرکوب پروتستان ها در استان های شمالی استفاده کرد که باعث ایجاد درگیری هایی شد.
هلند با اتحاد با استان های کاتولیک جنوبی علیه پادشاه مستبد اسپانیا، فیلیپ دوم، شورش کرد و در سال ۱۵۸۸ اعلام استقلال کرد. قرن هفدهم دوره ی رونق اقتصادی و فرهنگی در این کشور بود که به عنوان عصر طلایی هلند شناخته میشود. در این دوره هلند به یک قدرت استعماری درآسیا، آفریقا، کارائیب و جنوب آمریکا تبدیل شد. همزمان کارخانه های کشتی سازی و صنایع وابسته دیگر هم شروع به کارکردند. بعد از شکست ناپلئون پرنس ویلیام به پادشاهی رسید و ۱۷ استان شمالی و جنوبی با هم متحد شدند تا دوباره به قدرت برسند. درقرن نوزدهم تغییری در جامعه ی صنعتی به وجود آمد. این کشور در جنگ جهانی اول بی طرف ماند اما چند دهه بعد تسلیم شورش نازی ها که جمعیت یهودی هلند را نابود کردند، شد. بعد از جنگ جهانی دوم به علت رفاه اجتماعی در این کشور باعث مهاجرت عده از مراکش، ترکیه و مستعمرات سابق هلند به این کشور شد.

فرهنگ مردم هلند


مذهب ۳۰%جمعیت این کشور کاتولیک، ۶% کالوینیسم، ۵% مسلمان و ۴۲% هم از باقی ادیان و مداهب هستند.
کنوانسیون های اجتماعی، هلندی ها مردمان صبوری هستند و به سختی می توان آن ها را عصبانی کرد.شاید رک گویی و صراحت گفتار آن ها برخی اوقات باعث رنجش گردشگران شود. آن ها انتظار دارند که دیگران هم مثل خودشان رک گو باشند. دست دادن به هنگام ملاقات کسی و یا هنگامی که برای اولین بار به کسی معرفی می شوند معمول است. معمولا افراد هنگام ملاقات با هم روبوسی هم می کنند. تاخیر داشتن مخصوصا برای قرار های کاری اصلا پذیرفته شده نیست. برای ملاقات و جلسات کاری و همچنین در برخی از رستوران ها استفاده از لباس رسمی بهتر است
.


زبان مردم هلند


هلندی زبان رسمی در این کشور است. در نواحی شمالی فریسلند به زبان Frisian صحبت می کنند. آلمانی، انگلیسی و فرانسوی هم در این کشور صحبت می شود.


 
شهر آمستردام پایتخت کشور هلند است که قدمت تاریخی آن به زمان قرون وسطا باز می گردد. این شهر در قرن شانزدهم یکی از مهمترین مراکز اروپا محسوب می شود. به دلیل موقعیت بندری آمستردام و نیز رونق تجارت، این شهر سالانه پذیرای جمع زیادی از گردشگران و تاجران از سراسر دنیا می باشد. وجود خانه های اعیانی در کنار کانال ها، مراکز تفریحی متعدد، هتل های لوکس و مجلل، قایق سواری، موزه های دیدنی و ... موجب رونق صنعت گردشگری در شهر آمستردام شده است.
مشاهده
1 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا