آریو پرواز

یونان

جمیعت :
۱۰٬۸۱۶٬۲۸۶ نفر
دین رسمی :
ارتدوکس
پول رسمی :
پایتخت :
آتن
زبان رسمی :
زبان یونانی
شهرهای مهم :

2111

یونان به عنوان زادگاه تمدن در اروپا شناخته می شود. ۷۰۰ سال قبل از میلاد شهر های بزرگ آتن، اسپارتا و Corinth به وجود آمدند و زمانی که امپراطوری پارسی تهدیدی برای آن ها بود این شهرها متحد شدند. در قرن پنجم قبل از میلاد آتن پایتخت فرهنگی و هنری درمدیترانه بود. آثار با شکوه معماری و مجسمه سازی و ادبیات و درام از هنرهای این شهر بود. ۲۵۰۰ سال بعد هنوز می توانید شاهد Parthenon باشکوه در مرکز این شهر باشید.
مجسمه ی مرمری کلاسیک در موزه ی ملی باستان شناسی به نمایش گذاشته شده است. تراژدی های باستانی هم که توسط Euripides نوشته شده در فستیوال های تابستانی آتن به نمایش در می آیند. امپراطوری آتن در درگیری با رقیب مخربش اسپارتا از بین رفت. پس از آن ملت ان با زور توسط اسکندر کبیر متحد شدند. بعد از شکست قدرت نظامی ایران درجنگ های بزرگ این امپراطوری تا یونان گسترش یافت. بعداز مرگ اسکندر کبیر در سال ۲۳۲ قبل از میلاد این امپراطوری نابود شد و سقوط هژمونی یونانی زمانی کامل شد که کشور تحت سلطه ی رومی ها درآمد. تحت امپراطوری کنستانتین روم، پایتخت جدید این امپراطوری قسطنطنیه انتخاب شد و یونان تحت سلطه ی امپراطوری شرق درآمد. رومی های شرقی قادر به دفاع از کل امپراطوری خود در برابر اشغالگران نبودند و در نهایت بیزانس در سال ۱۴۵۳ تحت سلطه ترک ها درآمد. و برای ۳۵۰ سال یونان بخشی از امپراطوری عثمانی شد.
این دوره، دوره ای در تاریخ یونان است که بسیاری از یونانی ها از آن نفرت دارند. آثاری از نفوذ ترکیه را می تواند در فرهنگ یونان و در زبان و غذای آن ها مشاهده کرد. کلیسای ارتودوکس تلاش های بسیاری برای به لرزه دراوردن یوغ عثمانی انجام داد. در سال ۱۸۲۱ بعد از جنگ استقلال یک دولت آزاد سروع به کار کرد. قدرت های بزرگ ( فرانسه، بریتانیا و روسیه ) پادشاه منفورOtto را بر تخت نشاندند و امپراطوری یونان ایجاد شد که یک خانواده ی سلطنتی وارداتی ( عمدتا دانمارکی ) بران حکومت می کرد. بعد از جنگ جهانی دوم در یونان جنگ داخلی بین کمونیست ها و سلطنت طلبان دریونان گرفت. هرچند یونان گاهی با برخی از شرکای خود در تضاد بوده اما سیاست های خارجی اتحادیه اروپا در قلب یونان جای داشته است.
فرهنگ و مذهب مردم یونان
۹۸%از یونانی ها ارتودوکس هستند. اقلیت هایی هم مسلمان، کاتولیک و یهودی دراین کشور زندگی میکنند.
کنوانسیون های اجتماعی، آداب و رسوم و سنت ها در جای جای این کشور متفاوت است اما به طور کلی کلیسای ارتودوکس تاثیر بسیاری بر زندگی یونانیان داشته است. معمولا سیگار کشیدن در مراکز عمومی ممنوع است.

زبان یونان


یونانی زبان رسمی این کشور است اما کسانیکه با گردشگران در ارتباط هستند، می توانند به زبان های فرانسوی، انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی صحبت کنند.
کلمات پرکاربرد یونانی:
بسته: Klisto
آیا میتوانید انگلیسی صحبت کنید؟: milateanglika?
پزشک: Iatros
ورود: Issodos
خداحافظ: Andiosas
چطوری؟: Ti kanis?
خوبم: Imeharostos
قیمت این چنده؟: PosoKani?
فردا: Avrio
بله: Neh


 
یونان کشور اساطیری است که مهد تمدن غرب شناخته شده است. پایتخت این کشور شهر آتن است که اندیشمندانی همچون سقراط، ارسطو، افلاطون و بقراط و ... از این شهر برخاسته اند. این شهر زیبا دارای سه میلیون و 120 هزار نفر جمعیت است و به دلیل نزدیکی به خلیج سالونیک از جمله شهرهای تاریخی و گردشگری در اروپا محسوب می شود. در این شهر سواحل دلربا، باغ هاي سرسبز، پارك هاي ديدني، ساختمان ها با نمای زیبا و ... موجب جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان شده است. ...
مشاهده
1 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا