آریو پرواز

کوسامویی

کوسامویی

کوسامویی جزیره ای واقع در خلیج تایلند و ۷۰۰ کیلومتری جنوب بانکوک است. فاصله این جزیره تا ساحل شرقی ناحیه جنوب تایلند ۸۰ کیلومتر است.
سامویی جزیره نسبتا بزرگی است که شناخته ترین سواحل آن، “چاونگ” و “لامای” هستند و این در حالی است که سواحل شمالی و روستاهای اطراف ماند؛ “مانام”، “بوفوت” و “بودای بزرگ” و “چوانگ مون”،  کم ازدحام تراند و سواحل غربی نیز نسبتا خلوت هستند. تور تایلند هموراه در این جزایر برگزار می شود
سواحل “بوفوت” و “چوانگ مون” به دلیل دارا بودن آب تیره چندان برای شنا مناسب نیستند و این در حالی است که سواحل “چاونگ” و “لامای” به دلیل شفافیت آب برای شنا مناسب تراند. این جزیره زیبا ۴۰٫۰۰۰ ساکن دایمی دارد که ۹۰% آن ها بودایی مذهب اند. کشت نارگیل و سایر میوه های استوایی در این جزیره مرسوم است.
جزیره کوسامویی با مساحتی بالغ بر ۲۴۷ متر مربع سومین جزیره بزرگ تایلند و بزرگترین جزیره بین هشتاد جزیره واقع در ناحیه “چومفون” است (البته اکثر این جزایر غیر مسکونی هستند). با موتور سیکلت یا ماشین می توان در طول حدود دو ساعت جزیره را گشت زد اما برای گردش بهتر و دقیق تر بایست زمان بیشتری صرف کنید.

نخستین ساکنان این جزیره ماهیگیریانی از خلیج “مالایا” و جنوب چین بودند که ۱۵ قرن پیش به این جزیره مهاجرت کردند. امروزه نقشه هایی قدیمی از سرزمین پهناور چین، متعلق به سال ۱۶۷۸ موجود است که جزیره کوساموی با نام “Pulo Cornam” در آن به چشم می خورد. نام “ساموی” ممکن است برگرفته از درختان محلی موجود در جزیره با نام “موی” و یا برگرفته از لغت چینی “سوبی” به معنای “بهشت آرام” باشد.
تا اواخر قرن بیستم میلادی جزیره سامویی، مکانی نسبتا منزوی بود و حتی با سایر نواحی تایلند ارتباط بسیار اندکی داشت. جالب است بدانید تا سال ۱۹۷۰ میلادی هیچ جاده ای در این جزیره وجود نداشت و برای طی مسافت ۱۵ کیلومتری از سمتی از جزیره به سمتی دیگر، می بایست تن به سفری یک روزه و عبور از میان جنگل های کوهستانی ناحیه مرکزی می داد.

اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی بود که نخستین گردشگران ماجراجو سوار بر قایق های حمل نارگیل، پا به این جزیره گذاشتند. تا سال ها پس از آن “ساموی” تنها دارای چند سوییت کرایه ای بود و گردشگران اندکی از آن دیدن می کردند. از اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی بود که روز به روز به تعداد گردشگران این جزیره افزوده شد. امروز “سامویی” دومین جزیره پرجمعیت تایلند پس از “پوکت” است. اگرچه “کوسامویی” زیباترین جزیره تایلند نیست اما زیبایی های طبیعی آن شامل؛ سواحل ماسه ای زیبا، مرجان های درخشان، تالاب ها و آبشارهای خوش منظره، شاخه های خمیده درختان نارگیل و آب روشن و شفاف دریا در مجاورت ساحل جزیره، قابل چشم پوشی نیست. اگر به این جزیره سفر کردید به یاد داشته باشید که آب در محل ساحل “بوفوت” اغلب اوقات تیره است (به ویژه در حوالی ماه دسامبر). متاسفانه توسعه ناپایدار، زیبایی های طبیعی جزیره کوسامویی را مورد تحدید قرار داده است و تراکم جمعیت در سواحل “چاونگ” و “لامای” به ویژه در فصل گردشگری، بسیار بالا است.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به جزیره کوسامویی و تور تایلند با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی آریو پرواز قرن 88543424

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا