آریو پرواز

آدانا

آدانا

آدانا شهری با قدمت 6000 سال در تاریخ ترکیه

آدانا یکی از شهرهای پرجمعیت ترکیه و پنجمین شهر پرجمعیت این کشور پس از شهرهای پول آنکارا ازمیر و بورسا است. شهر همچنین از لحاظ مساحت یکی از شهرهای بزرگ ترکیه به حساب می آید . فاصله شرق تا غرب آیدان حدود ۱۰۰ کیلومتر بوده پنجمین متروپولیتن ترکیه به حساب می آید. شهر آدانا مرکز استان آدانا که جمعیتی معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در آن سکونت دارند. فاصله آدانا تا استانبول حدود ۷۰۰ کیلومتر میباشد. اگر قصد سفر به ترکیه و ایجاد تجربه ای جدید در سفرهای خود را دارید می توانید به جای شهرهای دیگر ترکیه آدانا را مقصد سفر خود قرار دهید. از این بابت خیالتان راحت باشد که در آدانا نیز به شما خوش می گذرد.

جغرافیای شهر آدانا

شهری در جنوب ترکیه و نزدیک به مرز های سوریه است. مساحت آن ۹۴۵ کیلومتر مربع و پنجمین شهر بزرگ و پرجمعیت ترکیه است که آن را به عنوان پنجمین متروپولیتن ترکیه نیز عنوان می‌کنند. بسیاری این شهر را از جهاتی شبیه به اصفهان می دانند چرا که رودخانه‌ای از میان شهر عبور می کند و پل های قدیمی روی آن واقع شده است. رودخانه این شهر به نام سیحان ساروس شناخته می شود و طولانی ترین رود ترکیه با ۵۶۰ کیلومتر است که به مدیترانه می ریزد.

آب و هوای آدانا

آدانا هوایی نیمه گرمسیری و داغ دارد که در بعضی از فصول خشکی آن کم می باشد. آب و هوای این شهر به دلیل تسلط سیستم پرفشار نیمه گرمسیری تابستان ها گرم و خشک است، در حالی که زمستان به دلیل جبهه قطبی درجه حرارتی در حد متوسط  و آب و هوایی بارانی در این شهر خواهید دید.بهترین زمان مسافرت به آدانا را میتوان ماههای فروردین و اردیبهشت شهریور تا آبان ماه دانست. آدانا در این ماه ها دارای بارش های متوسط می باشد که پیاده‌روی را نیز برای شما جذاب خواهد کرد.

تاریخ و پیشینه آدانا

پس از بررسی اسناد تاریخی می‌توان دریافت پیشینه تاریخی شهر آدانا به ۶ هزار سال قبل برمیگردد. ساکنان اولیه شهر را مردمانی معروف به هیتایی ها تشکیل می داده اند پس از آن ها شهر به تصرف حکومت ها و کشورهای مختلفی در آمایران امپراتوری هخامنشیان و ساسانیان جنگ های بسیاری بین ایران و رویانیان و روم برای تصرف و تسلط بر این مناطق داده است. منطقه همچنین پس از سقوط امپراتوری عثمانی مدت‌زمانی در دست اعراب به دست امپراتوری بیزانس افتاده است. دولت آی همچنین بنی امیه و بنی عباس نیز این شهر برای مدت زمانی زیاد داشته اند که پس از آنها نیز امپراتوری عثمانی بر آن تسلط پیدا کرد. با پایان یافتن جنگ جهانی اول و فروپاشی دولت امپراتوری عثمانی کنترل شهر به سپاهیان فرانسه واگذار گردید. در سال ۱۹۲۲ با عقب‌نشینی نیروهای فرانسوی این شهر به تسلط جمهوری ترکیه درآمد. ذکر است این شهر در سال های اخیر رشد و توسعه چشمگیری داشته است من در حال تبدیل شدن به شهری توسعه یافته و فعال میباشد.

در تاریخ آدانا همچنین می‌توان به قتل عامی که در سال ۱۹۰۹ میلادی به مدت ۱۰ روز علیه ساکنین شهر توسط نظامیان سلطان عبدالحمید دوم سلطان عثمانی انجام گرفت اشاره کرد.

مراکز خرید آدانا

هتل های آدانا

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا