آریو پرواز

خاطرات سفر

خاطرات سفر کیش

کیش یکی از اون شهرهای هیجان انگیزیه که هر چه قدر به اون سفر کنی بازم دوست داری یه فرصت و شرایط دیگه ای هم پیش بیاد تا بتونی با دوستات یا خانوادت بری سفر. و البته از اون جذاب تر، اینه که توی هر فصلی یه جور لذت و تفریحات مخصوص به خودش رو داره که باید حتما تجربش کنی. از تفریح تو روزای گرم تابستونیش گرفته تا روزهای خنک آذر تا اسفندش.

 

داستان ما هم از این جا شروع شد که امتاحانای دانشگاه تموم شد و من خسته از یک سال تحصیلی و به خاطر کار همزمان، فرصت مسافرت رفتن رو نداشتم و دلم لک می زد برای چند روز دور شدن از تهران. تو همین حس و حال بودم که بهترین دوستم بهم زنگ زد و پیشنهاد سفر به کیش رو داد و منم سریع پیشنهادش رو قبول کردم.

 

جاذبه های گردشگری کیش

 


 

این شد که یک هفته بعد، خودم رو در حال جمع و جور کردن لباس ها و چیدن ساک و یه برنامه ریزی خفن برای مدت زمان اقامتمون تو کیش دیدم.

از اونجایی که فصل گرما بود و آفتاب گرفتن تو این فصل می تونه یکی از لذت بخش ترین کارهای زندگی باشه، همه حواسم جمع این بود که برای شنا کردن تو دریای خلیج فارس که می دونستم یکی از قشنگ ترین خلیج هاست، چیزی کم و کسر نداشته باشم. تمام لباس هایی هم که برداشتم جنس نخی و خنک که تو هوای گرم کیش اذیت نشم. هرچند گرمای کیش و رطوبتش از تهران به مراتب خیلی بیشتره، ولی همین که حس می کنی رفتی یه مسافرت چند روزه و باحال، تمام اون گرما و عرق ریختنا یادت می ره.

 

برای مایی که فقط 4 روز زمان داشتیم برای گشت و گذار تو کیش، بهتر بود تا از قبل، یه برنامه ریزی دقیق از جاهایی که می خوایم بریم و کارایی که می خوایم انجام بدیم داشته باشیم تا اینکه اونجا با کمبود زمان و یه عالمه تفریح هیجان انگیز انجام نداده روبه رو نشیم.

برای همین با یه سرچ تو اینترنت تونستیم اماکن دیدنی کیش، رستوران های کیش و تفریحات کیش رو پیدا کنیم و دسته بندی کنیم.

 

از مهم ترین دیدنی های کیش که توی سفر به کیش نباید از دست داد، اسکله تفریحی، شهر زیرزمینی کاریز، درخت سبز، گذر طبیعت، پارک شهر، ساحل مرجان، کشتی یونانی و غیره است که با توجه به وقت و زمانی که دارید می تونید از همه اونا دیدن کنید.

تفریحات خیلی خیلی هیجان انگیز کیش هم، کلیه تفریحات دریایی اش، پاراسل، غواصی، کشتی نوید و دوچرخه سواریه که هر کدوم لذت خاص خودش و داره و با کمی برنامه ریزی می تونید به همش برسید.

 

این شد که بالاخره روز موعود رسید و ما سوار بر هواپیما به سمت کیش حرکت کردیم. در رابطه با هتل هم باید بگم که از قبل و با هماهنگی تورهای مسافرتی تونستیم اون هتلی که مد نظرمونه رو پیدا کنیم. تو پیدا کردن هتل هر کسی یه شرایطی رو برای خودش مد نظر قرار میده. یکی پر ستاره بودن هتل براش اهمیت زیادی داره، یکی خدمات جانبی و استخر دار بودنش، یکی نزدیکی به اسکله و ... ما هم از اونجایی که بیشتر اهل گشت و گذاریم تا بخور و بخواب تو هتل، ترجیح دادیم به یه هتل کم ستاره تر نزدیک اسکله بسنده کنیم تا هم بتونیم مسافت بین هتل و اسکله رو پیاده روی کنیم و از طبیعت کیش لذت ببریم، هم توی هزینه هتل صرفه جویی کنیم و اون و خرج تفریحات دیگمون کنیم.

 

این شد که در نهایت تو یه ظهر تابستونی پامون و از هواپیما گذاشتیم بیرون و موج گرمایی که صورتامون و داغ کرد!!! ولی همون طور که گفتم از اونجا که کلی نقشه کشیدیم برای این چند روز سفرمون به کیش حاضر بودیم خودمون رو فدای گرما کنیم...

 

 

روز اول سفر تور کیش

 

بعد از پیاده شدن از هواپیما بدون معطلی رفتیم سمت هتل و بدن از یه دوش آب خنک و یک ساعتی استراحت، خودمون و آماده کردیم برای ادامه یه روز تابستونی تو کیش. این شد که از هتل زدیم بیرون و اول از همه رفتیم سمت مراکز خرید کیش. در رابطه با مراکز خرید کیش باید بگم که انواع و اقسام مراکز خرید از کوچیک و بزرگ و محلی و بین المللی وجود داره که بنا بر اون چیزی که برای خرید مد نظرتونه می تونید سری به این مراکز بزنید و خریدهاتون و انجام بدید. ما چون هدفمون از کیش اومدن، بیشتر تفریحات آبی بود تا خرید و امثال اون، فقط روز اول رو که در واقع نصفه بود به گشت و گذار تو مراکز خرید اختصاص دادیم. از مهم ترین مراکز خرید کیش هم باید به رویال مال، سارینا، پردیس 1 و 2، دیپلمات، دامون، پدیده، زیتون و غیره اشاره کنم. یه خوبیه دیگه ای که این مراکز خرید دارن اینه که می تونید برای چند ساعتی هم که شده از هوای گرم بیرون به دور باشید. بعد از دو ساعتی گشتن تو مراکز خرید رفتیم سمت شهر زیرزمینی کاریز که یه زمانی قنات بزرگی بوده و الان تبدیل به موزه شده و دارای غرفه های صنایع دستی و ... و منطقه خیلی قشنگیه برای دیدن.  بعد از دیدن شهر زیرزمینی کاریز به سمت هتل حرکت کردیم و تو راه تصمیم گرفتیم شام شب اول رو توی هتل و سبک بخوریم برای همین شب موقع برگشت به هتل از سوپرمارکت خرید کردیم و روزمون و به پایان رسوندیم.

 

 

روز دوم سفر به کیش

 

روز دوم سفر به کیش رو با رفتن به اسکله تفریحی و گشت و گذار تو ساحل قشنگش شروع کردیم. بعد از کلی پیاده روی دم ساحل و پا به آب زدن و دیدن چندین مجسمه قسنگ تو ساحل که کلی عکس های قشنگ باهاشون گرفیتم رفتیم برای شروع تفریحات دریایی. چندین کلوپ ورزشی دریایی و غواصی تو کیش وجود داره که میشه با مراجعه به هر کدوم از اون ها از تفریحات دریایی استفاده کرد. تفریحات انتخابی ما جت اسکی، پاراسل، بانانا و غواصی بود که هر کدوم لذت مخصوص به خودش رو داره و باید حتما تجربش کرد.

 

برای منی که فکر می کردم غواصی خیلی کار سخت و طاقت فرسایی می شه گفت که یکی از لذت بخش ترین تفریحاتم توی سفر به کیش بود. هرچند به خاطر دستگاه هایی که برای نفس کشیدن زیر آب بهمون وصل میشه یکم اذیت میشیم ولی تجربه ای که با دیدن حیات زیر آب به دست آوردم یه تجربه کاملا فراموش نشدنیه. من حتی تونستم با پرداخت مقدار بیشتری پول، فیلم غواصیم رو با چندین و چند عکس کنار ماهی های خوشگل تو آب از کلوپ غواصی دریافت کنم.

تفریحات دریای ما تا عصر طول کشید و برای نهار هم به رستوران هایی که کنار اسکله هستن و غذاهای دریایی ارائه میدن پناه آوردیم که واقعا خوشمزه بود.

ساعت 5 بعد از ظهر بود و دیگه وقتش بود که بعد از یک روز هیجان انگیز به هتل برگردیم و استراحت کنیم که قراره یه شب خنک کیش رو تو کشتی تفریحی نوید بگذرونیم.

ساعت 7 شب بود که از هتل زدیم بیرون و رفتیم به محل قراری که برای تور کشتی نوید باهامون هماهنگ کرده بودن. کشتی نوید یه کشتی تفریحیه که جنگ شادی و موزیک توش اجرا می شه و می تونید از رستوران و کافه اون استفاده کنید و روی عرشه کشتی در حالی که وسط آب های خلیج فارس هستین و باد مطلوبی لای موهاتون میپیچه عکاسی کنید. بعد از 2 ساعت خوشی و تفریح به سمت هتل برگشتیم تا استراحت کنیم و برای روز بعد خودمون و آماده کنیم.

 

تور کیش نوروز99

 

روز سوم سفر به کیش

 

قرار بود روز سوم سفر به کیشمون رو به آفتاب گرفتن اختصاص بدیم. برای همین صبح بعد از خوردن صبحانه به سمت پلاژ بانوان حرکت کردیم و بند و بساطمون و پهن کردیم و زیر آفتاب داغ و سوزناک کیش به آفتاب گیری مشغول شدیم. خوبیه وجود پلاژها اینه که شما می تونید بدون نگرانی از غرق شدن توی منطقه ای که برای شنا کردن فراهم آورده شده، شنا کنید. در ضمن وجود غریق نجات های حرفه ای داخل پلاژ دیگه هیچ جای نگرانی برای کسی نمیزاره. یادتون باشه برای گرما زده نشدن حتما همراه خودتون آب و خوراکی های خنک همراه داشته باشید یا از بوفه اونجا تهیه کنید.

در ضمن بایدگفت که شنا کردن تو ساحل خلیج فارس و آب زلال و شفاف اون رو هیچ جای دیگه ای از نقطه ایران تجربه نخواهید کرد.

روز سوم سفر به کیش ما تقریبا به آفتاب گرفتن گذشت و بعد از خوردن شام تو رستوران های محلی و بومی کیش که از قبل دوستای دیگمون بهمون معرفی کرده بودن، روزمون رو به شب رسوندیم. از رستوران های خوب و خوشمزه کیش هم اگر بخوام چندتایی مثال بزنم می تونم رستوران توتی فروتی، رستوران فود لند، رستوارن میرمهنا، رستوران شاندیز و کلی رستوران های محلی نام ببرم که با قدم زدن بین مراکز خرید کیش خیلی از اونها رو می تونید ببینید و متناسب با بودجه تون هر کدوم رو انتخاب کنید.

 

 

روز چهارم سفر به کیش

 

روز چهارم سفر ما به کیش با دوچرخه سواری دور جزیره شروع شد. از قبل تعریف دوچرخه سواری و موتور برقی کیش رو شنیده بودیم بنابراین تصمیم گرفتیم روز آخر و ساعات قبل از پروازمون رو به دوچرخه سواری و در نهایت دیدن کشتی یونانی که از مهم ترین جاذبه های کیشه اختصاص بدیم.

بنابراین همون طور که گفتم از اونجا که هتل نزدیک به اسکله بود پیاده به سمت اسکله تفریحی راه افتادیم و تو ایستگاه های دوچرخه و موتوربرقی برای یک ساعت موتور برقی و بعد از اون برای چند ساعتی دوچرخه اجاره کردیم تا بتونیم با دوچرخه به ساحل مرجانی کیش و قسمت های دیگه اون بریم و طبیعت یه بخش دیگه ای از کیش رو ببینیم.

 

رستوران های کیش

 

 

توی ساحل مرجانی کمی استراحت کردیم و خودمون و با شن های داغ و نقره ای اون منطقه سرگرم کردیم و آخرین عکس های یادگاری کیشمون رو گرفتیم.

بعد از اون سوار تاکسی شدیم و خودمون رو به کشتی یونانی رسوندیم. این کشتی عظمت و قشنگی داره که واقعا غیر قابل وصفه. هرچند دیدن این کشتی و منظره اطراف اون وقت غروب آفتاب خیلی توصیه می شه، ولی از اونجا که بلیط برگشت ما نزدیک غروب بود فرصتی برای دیدن این منظره تو اون ساعتا نداشتیم و از طرفی هم نمیشه دیدنشون رو نادیده گرفت.

 

بعد از عکاسی از کشتی یونانی با تاکسی به سمت هتل برگشتیم و شروع کردیم به جمع و جور کردن وسایل تا راهیه تهران شیم.

از مهم ترین تجربه ای که من از این سفر به کیش به دست آوردم این بود که برای سفر به کیش بهترین حالت استفاده از تور کیش هست تا بتونین به درستی پول اقامت و هواپیماتون رو مدیریت کنید و از شرایط خوبش استفاده کنین. در غیر این صورت باید هزینه های به مراتب بیشتری رو برای این دو مقوله در نظر بگیرید.

سفر به کیش برای هر کسی می تونه متفاوت باشه، از نوع خرید کردن تا رستوران رفتن و انواع و اقسام تفریحات. ولی سعی کنید تا اون جا که میشه از تفریحات آبیش استفاده کنید تا بعدا حسرتش رو نخورید. در ارتباط با مراکز خرید هم باید گفت که قیمت ها با بقیه شهرها تفاوت چندانی نداره مگر این که تو فصل های خاص و تخفیف خورده برای خرید به کیش سفر کنید.

 

راستی باید بگم که دو تا دیگه از تفریحات خوب و جذاب کیش که طرفدارای زیادی هم داره، تور سافاری کیش و پارک آبی اوشن هست که جدیدا ساخته شده و سرسره های آبی بزرگ و هیجان انگیزی داره. ولی ما به خاطر کمبود وقت و اولویت بندی های خودمون نتونستیم از این دو تا تفریح استفاده کنیم که قطعا تو سفر بعدیمون به کیش جبران می کنیم.

در نهایت بعد از چهار روز خوش گذرونی و تفریح در کیش ، این سفر هم به پایان رسید و باید یه روز دیگه کاری و دغدغه های مختص خودش رو شروع کنیم و به امید اینکه تو یه فرصت دیگه از یه تور کیش دیگه استفاده کنیم و خاطراتمون و برای شما بازگو کنیم، خداحافظی می کنیم...

نویسنده: آزاده یوسفی

 

تور کیش

 

تور کیش نوروز

 

تور کیش اسفند

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نظر خود را راجع به این سفرنامه در فرم زیر وارد نمایید.

برای این محصول نظری ثبت نشده است.

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا