آریو پرواز

خاطرات سفر

سفرنامه کیش

سال هاست که یکی از دوست های خانوادگیمون کیش زندگی می کنن و هر سال تابستون از ما دعوت می کنن که بریم پیششون تا اینکه بالاخره امسال تونستیم برناممون و جور کنیم و بریم کیش. با این تفاوت که بعد از اینکه با دوست خانوادگی برای هماهنگی ها صحبت کردیم متوجه شدیم که توی همون تاریخ سفر ما دو خانواده مهمون دیگه دارن و ما هم برای اینکه اونا اذیت نشن تصمیم گرفتیم برای اقامت یکی از هتل های کیش رو رزرو کنیم.

از طرفی ما به خاطر اینکه یه خواهر کوچیک تر تو خونمون داریم و یه کم اذیت کنه سعی می کنیم همیشه قبل از مسافرت ها همه برنامه ریزی ها و اقامتگاه هامون و مشخص کنیم تا موقع سفر اذیت نشیم. خلاصه که از تهران بلیط تور کیش برای 4 نفر رو که ارزون تر از حالتیه که بلیط هواپیما و هتل رو جدا بگیری، تهیه کردیم و 5 تیر به مدت چهار روز راهی سفر به شهر کیش شدیم.

 

 

روز اول تور کیش

 

بعد از رسیدن به فرودگاه با ترانسفر به هتل رفتیم و اتاقمون رو تحویل گرفتیم. هتل ما یه هتل سه ستاره نزدیک به اسکله اصلی بود تا بتونیم بدون هزینه تاکسی هر زمانی که خواستیم پیاده به سمت اسکله و لب آب بریم. همین شد که بالافاصله بعد از گذاشتن وسایل تو اتاق وخوردن نهار در رستوران هتل، به سمت اسکله راه افتادیم تا فرصتی و از دست ندیم.

 

بعد از رسیدن به اسکله بابام از شرایط بازی های آبی مختلف پرس و جو کرد تا ببینه کدومش مناسب همه ما هست. از اونجا که رده های سنی متفاوتی هستیم و به ویژه خواهرم 12 ساله است، ممکنه اجازه هر بازی رو نداشته باشه. ولی از اونجا که هیچ کدوم از بازی های دریایی کیش خطرناک نبود و جلیقه نجات تنمون می کردن محدودیتی برای خواهرم وجود نداشت و تونستیم تا دم غروب همه بازی هایی که دوست داشتیم از جملع جت اسکی، بنانا، بالن سواری و قایق سواری رو انجام بدیم.

بعد از کلی هیجانات دریایی و خسته شدن تو یکی از رستوران های باصفای ساحل نشستیم تا علاوه بر این که از غذاهای دریاییشون امتحان کنیم، از غروب آفتاب و تاریکی بعدش لذت ببریم.

 

تور کیش نوروز99

 

 

روز دوم سفر به کیش

 

روز دوم سفر ما به کیش از اونجا شروع شد که به سمت خیابون های اطراف هتل و مرکز شهر رفتیم تا بافت شهر بیشتر آشنا شیم. من و مامان و بابا قبلا به کیش اومده بودیم ولی چون خواهرم دفعه اولش بود که به کیش میومد دوست داشتیم که تا اونجا که میشه با همه جای کیش آشنا شه. بعد از گشت و گذار تو خیابونا به سمت یکی از مرکز خریدهاش رفتیم تا علاوه بر دیدن مغازه ها و احیانا خرید، از گرمای تابستونی کیش یه کم دوری کنیم و تو مغازه ها خنک شیم.

بعد از دو ساعتی گشتن تو فروشگاه های مختلف و در نهایت خرید نکردن به خاطر گرونی لباس ها تصمیم گرفتیم که به یه جای دیدنی کیش بریم و روزمون و این جوری بگذرونیم. برای همین تاکسی گرفتیم تا ما رو به کاریز برسونه. کاریز قنات قدیمی کیشه که قبلا محل تامین آب محلی ها بوده و امروز فقط و فقط به عنوان یه جاذبه گردشگری کیش استفاده می شه و رستوران و کافی شاپ برای استراحت و غذا خوردن داره. بعد از دیدن کاریز و نوشیدن یک لیوان شربت خنک تو این مجموعه به سمت مجموعه المپیک رفتیم. توی این مجموعه درخت کهنه و قدیمی وجود داره که یکی از جاذبه های کیش به شمار میاد و خرافاتی هم دربارش وجود داره. بعد از دیدن این منطقه به موزه مردم شناسی کیش رفتیم که داخل اون نشانی از فرهنگ بومی و اصیل کیشوندان نشون داده شده.

بعد از کلی گشت و گذار به سمت هتل برگشتیم تا نهار و شاممون رو یکی کرده و استراحت کنیم برای یه روز دیگه سفرمون.

 

جاذبه های گردشگری کیش

 

 

 

روز سوم سفر به کیش

 

امروز روز یکی مونده به سفر ما هست و باید خیلی فشرده تمام کارایی که دوست داریم و انجام بدیم. هرچند این سفر بیشتر برای نشون دادن این شهر به خواهرم و یه جورایی تفریح و استراحت به شمار میومد تا اینکه بخوایم گشت و گذار تاریخی داشته باشیم، با این حال سعی کردیم کل شهر رو و جاهای مهمش رو روز قبل به خواهرم نشون بدیم و امروز وقت آب تنی تو ساحل جذاب کیش بود.

 

هرچند دلم سوخت برای اینکه بابام باید تنها میرفت ساحل و شنا می کرد و ما سه تا خانوم با هم بودیم و قرار بود کلی کیف کنیم، ولی دیگه نهایت یه روز بود و تصمیم گرفتیم از دم اسکله از هم جداشیم تا بتونیم چند ساعتی رو توی ساحل های اختصاصی خانم ها و آقایون به ریلکس کردن و آفتاب گرفتن و آب تنی کردن بپردازیم. خوش بختانه ساحل کیش بسیار تمیزه و مثل ساحل های شمال از شنا کردن توشون پشیمون نمیشی. کافه ها و رستوران هایی هم داخل محوطه اختصاصی شنا وجود داره که می تونی تو این فصل به این گرمی با کلی نوشیدنی های خنک و تابستونی بدنت و خنک کنی. خلاصه که نزدیک به 6 ساعتی از کل ماجرا لذت بردیم و واقعا دوست نداشتیم تموم شه، ولی چون حدس زدیم که بابامون تا الان خیلی حوصلش سر رفته تصمیم گرفتیم بریم بیرون و شبمون رو با بابا بگذرونیم.

 

رستوران های کیش

 

 

بگذریم که وقتی پامون رو از قسمت اختصاصی بیرون گذاشتیم بابام 20 متر اون ور تر نشسته بود و ساعت ها منتظر ما بود، همین شد که گفتیم این مهربونیش و جبران کنیم و یه کاری رو انجام بدیم که دوست داشته باشه. مامانم از قبل اسم کشتی نوید رو شنیده بود و برای بابام که تعریف کرده بود خیلی خوشش اومده بود. برای همین بدون اینکه به باب بگیم یواشکی بلیط و تهیه کردیم به سمت کشتی نوید راه افتادیم تا شبمون رو همگی با هم بگذرونیم.

این شد که بعد از رسیدن سر قرار با بقیه کسانی که می خواستن سوار کشتی نوید شن، و خوشحالی بابام، دو ساعتی رو روی آب و تو کشتی بودیم و از دریا و هوای شب کیش لذت بردیم و در نهایت به هتل برگشتیم.

 

روز چهارم سفر به کیش

 

امروز روز آخر سفر ما به کیشه و شب برای برگشت به تهران پرواز داریم. تصمیم گرفتیم امروز رو به دوچرخه سواری بگذرونیم و در نهایت غروب آفتاب رو اون قسمت از ساحل کیش که کشتی یونانی رو می شه دید بگذرونیم. نمیدونم میدونید یا نه ولی کل جزیره کیش رو می شه با دوچرخه چرخید. ایستگاه های مختلفی برای اجاره دوچرخه وجود داره که با ارائه مدرک شناسایی و هزینه ساعتی می شه دوچرخه اجاره کرد. ما هم بعد از صرف صبحانه به سمت اسکله رفتیم و 4 تا دوچرخه اجاره کردیم و تصمیم گرفتیم تا اونجا که می تونیم رکاب بزنیم تا به کشتی یونانی برسیم و نهایتا اگر وسط راه خسته شدیم دوچرخه ها رو تحویل بدیم و بقیه مسیر رو با تاکسی بریم. ولی از اونجا که کلا خانواده پایه ای هستیم و هیچ کسی نمی خواد کم بیاره تا دم ظهر رکاب زدیم و تو یکی از رستوران های سر راه و در واقع لب ساحل غذا خوردیم و بعد از این که یه ساعتی استراحت کردیم، دوباره به سمت کشتی یونانی حرکت کردیم تا غروبش رو از دست ندیم. خوبیه تمام این مسیر دوچرخه سواری به اینه که شما می تونین هر زمان خواستین وایسین و استراحت کنین و کنار دریا لذت ببرید به شرط اینکه حواستون به دوچرخه ها باشه و بدونید به اندازه مدت زمانی که دوچرخه دستتونه باید مبلغ اجاره رو بیشتر بدید.

 

بعد از عکاسی از کشتی یونانی و آخرین عکس دست جمعی سفرمون به شهر کیش، به سمت هتل برگشتیم تا وسایلمون رو جمع کنیم و به سمت تهران برگردیم. به امید اینکه بتونیم یه سفر دست جمعی و خونوادگی دیگه به یکی از شهرهای ایران عزیزمون داشته باشیم.

 

تور کیش

 

تور کیش نوروز

 

تور کیش اسفند

 

 

 

 

ارسال نظر

نظر خود را راجع به این سفرنامه در فرم زیر وارد نمایید.

برای این محصول نظری ثبت نشده است.

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا