آریو پرواز

خاطرات سفر

سفرنامه آنتالیا

بازم فصل تابستون از راه رسید و یکی از کشورهای نزدیک که می شه برای دور بودن چند روزه از استرس تهران و ترافیک و کارهای روتین روزانه انتخاب کرد، ترکیه و اونم شهر محبوب آنتالیاس. برای همین تصمیم گرفتیم با سه تا از دوستانم به طور کاملا اتفاقی و بدون برنامه ریزی قبلی سفر چند روزه به آنتالیا داشته باشیم. پس می رم سراغ اصل مطلب و اتفاقاتی که توی چند روز اقامت ما در آنتالیا گذشت.

 

روز اول سفر به آنتالیا

 

بعد از پیاده شدن از هواپیما با تاکسی هایی که جلوی در فرودگاه مثل فرودگاه ایران دنبال سوار کردن مسافرها بودن، به سمت هتل حرکت کردیم تا اتاقمون رو تحویل بگیریم. ما 4 نفر بودیم و تونستیم دو تا اتاق دو نفره در هتل رزرو کنیم. بعد از تحویل گرفتن اتاق ها و استراحت یک ساعته بدون معطلی به سمت مرکز شهر حرکت کردیم تا اولین روزمون رو با دیدن جاذبه های داخلی شهر شروع کنیم.

 

ما از قبل توی یک تور پیاده روی از آنتالیا به کالیچی ثبت نام کردیم و به همین خاطر طبق قراری که با اونها داشتیم، به شهر قدیمی کالیچی رفتیم. کالیچی شهری قدیمیه که قلب شهر مدرن آنتالیا رو تشکیل میده. هنگام پیاده روی می تونستی خیابون های قشنگ رو با چشم نوازهای جذابشون ببینی و لذت ببری. بعد به یک چای خونه قدیمی رسیدیم و چای ترکی خوردیم و باید بگم که یکی از خوشمزه ترین چای های زندگیم بود. بعد از اون به سمت یک سری مغازه های سوغاتی فروشی حرکت کردیم و خریدهای کوچک و به یادموندنی از تور پیاده روی انجام دادیم. یکی از جاذبه های گردشگری این شهر مناره ییولی بود که مربوط به دوره سلجوقیه و شکوه و عظمت خاصی داشت. این مناره یه پایه مربعی با ساختمونی 8 ضلعی داره که به زیباییش افزوده. جاذبه دیدنی بعدی، دروازه هادریان بود که در واقع اصلی ترین دروازه ورودی به منطقه کالیچه است و ساخته شده از سنگ مرمر خیلی زیبایی است. خوبیه این تور پیاده روی این بود که می تونستی با کل این شهر قدیمی آشنا شی و توضیحاتی در ارتباط با هر بخش یا دیدنی توسط تور لیدر به دست بیاری. انقدر جاذبه های دیدنی این منطقه زیاد بود که روز اول ما به همین ترتیب تموم شد و قبل از رفتن به هتل برای شام خودمون رو به یکی از رستوران های محلی و نزدیک هتل رسوندیم و اولین غذای ترکیمون رو نوش جان کردیم.

 

تور آنتالیا نوروز99

 

 

روز دوم سفر به آنتالیا

 

روز دوم سفر به آنتالیای ما با رفتن به پارک کارالیوگلو شروع شد. این پارک که یه پارک ساحلی و خیلی قشنگه و امکان نداره توریست هایی که به شهر آنتالیا سفر می کنن سری به این پارک نزنن. کنار ساحل پر از کافه و رستوران های رنگارنگ بود که بعد از مشورت با سه دوست دیگم، یکی رو انتخاب کردیم تا یه نوشیدنی خنک کنار ساحل آروم و قشنگش بخوریم. بعد از چند ساعتی گشت و گذار توی ساحل و شیطنت هامون حسابی خسته شدیم و از اونجا که هوا هم حسابی گرم بود میلی به غذا نداشتیم و بنابراین تصمیم گرفتیم به هتل برگردیم و استراحت کنیم تا بتونیم از عصرمون پر انرژی تر استفاده کنیم.

 

بعد از کمی استراحت، به سمت مراکز خرید آنتالیا حرکت کردیم. هیچ کدوم از ما 4 دوست اهل خرید های لاکچری و زیاد نیستیم و بنابراین ترجیح دادیم به جای وقت تلف کردن توی مراکز خرید بزرگ و لاکچری، سراغ بازارهای محلی و اصلی اون بریم. بنابراین بعد از پرس و جو و پیدا کردن بازار بزرگ آنتالیا روی نقشه به سمت اون حرکت کردیم. بازار بزرگ آنتالیا یکی از قدیمی ترین بازارهای آنتالیا است که میشه توی اون انواع صنایع دستی مطابق با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر رو پیدا و خرید کرد. من همیشه به هرجای ایران و خارج از ایران سفر می کنم یه یادگاری یا نمادی از اون شهر رو می خرم تا گوشه ای از اتاقم بتونم کلکسیونی از جاهایی که رفتم رو به نمایش بزارم. این بازار یکی از بهترین جاها برای برآورده کردن این هدف من بود و بنابراین چند تا نماد شهر آنتالیا رو به صورت مجسمه، تندیس و صنایع دستی خریدم.

 

بعد از گشت و گذار در بازار بزرگ، به سمت بازار ایکی کاپیل هان رفتیم که می شد انواع و اقسام کارهای دست ساز مثل نقره و مس و غیره رو توش خریداری کرد. از اونجا که مامان من عاشق گلیم دست سازه دنبال مغازه های گلیم فروشی گشتم و تونستم یه گلیم کوچک رومیزی و با قیمت مناسب برای مامان هدیه بخرم.

 

روز سوم سفر به آنتالیا

 

روز سوم سفر ما به آنتالیا به خوردن صبحانه ترکی در هتل شروع شد. پیشنهاد می کنیم هیچ وقت تو سفرهاتون به ترکیه از صبحانه نگذرید چون چه در داخل هتل چه در بیرون و در کافه و رستوران ها، صبحانه های خوشمزه و جذابی در انتظارتونه. بعد از خوردن صبحانه راهی مرکز شهر شدیم. اولین جاذبه دیدنی روز سوم ما، موزه باستان شناسی آنتالیا بود که یکی از بهترین موزه های ترکیه است. برای گشتن تو این موزه 3 ساعتی وقت گذاشتیم تا بتونیم به طور دقیق و با جزییات تمام موزه رو نگاه کنیم.

 

بعد از اون به سمت چشمه کارست که یه چشمه آهکی تو آنتالیاس حرکت کردیم. دیدن این چشمه پینشهاد هتل دار بود و باید بگم که یکی از قشنگ ترین جاذبه های اونجا بود که پیشنهاد می کنم تو سفر به آنتالیا حتما ازش دیدن کنید. همون طور که هتل دار گفت چشمه ‌ها و آبشارهای آهکی آنتالیا بین توریستان محبوبیت زیادی دارن و این قضیه با دیدن این چشمه ها به ما اثبات شد.

 

بعد از دیدن چشمه به سمت مرکز شهر برگشتیم تا توی رستوران پاشابی کباپچیسی که از قبل اسمش رو شنیده بودیم غذای ترکی بخوریم. این رستوران یکی از خوشمزه ترین کباب ها رو داره و واقعا از خوردنش لذت بردیم.

بعد از خوردن نهار و کمی گپ و گفت در هتل با توریستان دیگه که از سراسر جهان بری تعطیلات به این شهر زیبای ترکیه اومده بودن، به سمت غار کارائین رفتیم. این غار واقعا بی نظیر بود و میشه گفت که از جاذبه های دیدنی آنالیا به شمار میره. بعد از دیدن غار کارائین نوبت دیدن برج ساعت، کسیک آنتالیا و حمام رومی آنتالیا بود که امروزه به عنوان موزه از اون استفاده می کنن.

 

از اونجا که امروز کلی خرج کرده بودیم و هنوز سفرمون به پایان نرسیده تصمیم گرفتیم برای شام با توجه به بودجمون مقداری خرید از مغازه انجام بدیم و شام سبک و ساندویچی توی هتل برای خودمون دست و پا کنیم و این شد که شب سوم ما هم به پایان رسید.

 

تور انتالیا

 

 

روز چهارم سفر به آنتالیا

 

روز چهارم سفر ما چهار دوست قدیمی از رودخونه و آبشار ماناوگات شروع شد. توی رودخونه سوار قایق های بادی شدیم و حسابی خوش گذروندیم. بعد از اون نهار رو توی یکی از رستوران های کنار ساحل اونم با غذای دریایی سپری کردیم. البته که یکی از دوستامون غذای دریایی دوست نداره ولی تونست در کنار ما از کباب های اصیل ترکی سفارش بده و لذت ببره. بعد از صرف نهار به سمت هتل حرکت کردیم تا وسایلمون رو جمع کنیم تا شب بدون هیچ نگرانی خودمون رو به پرواز برسونیم. بعد از جمع کردن وسایل هنوز 5 ساعتی برای گشت و گذار وقت داشتیم برای همین فرصت رو از دست ندادیم و از هتل خارج شدیم تا از آخرین ساعت های اقامتمون در آنتالیا نهایت استفاده رو کنیم. اسکله قدیمی آنتالیا، قله رومیان آنتالیا، ترمسوس آنتالیا از دیگر جاهای دیدنی آنتالیا بود که تونستیم توی سفرمون به آنتالیا و در این روز آخر از اون ها دیدن کنیم.

باید بگم که آنتالیا علاوه بر جاذبه های تاریخی زیاد، جاذبه های طبیعی خیلی قشنگی هم داره که متناسب با مدت زمان اقامت در آنتالیا می تونین به هر نقطه از اون سفر کنید و عکس های به یاد موندنی بگیرید.

 

به خاطر محدودیت زمانی که برای هر چهار نفر ما وجود داشت و نمیشد مرخصی کاری بیشتری گرفت خیلی از جاهای قشنگی که از قبل شنیده بودیم رو ندیدیم و حتما توی سفر بعدیمون به آنتالیا سری به اون قسمت ها می زنیم. المپوس و شیمارا که دو روستای دوقلو هستن و همین طور پرگه آنتالیا، ساحل پاتارا و پارک آبی آکوالند آنتالیا حتما توی برنامه ریزی های سفر بعدی ما به آنتالیا خواهند بود.

 

تور ترکیه

 

تور آنتالیا

 

تور آنتالیا نوروز

 

 

 

ارسال نظر

نظر خود را راجع به این سفرنامه در فرم زیر وارد نمایید.

برای این محصول نظری ثبت نشده است.

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا