آریو پرواز

قلعه کورن پنانگ

قلعه کورن پنانگ

قلعه کورن پنانگ در مالزی است و در نزدیکی برج ساعت پنانگ واقع شده است. نام این قلعه از نام Marquis Charles Cornwallis گرفته شده است. از این قلعه فقط دیوارهای خارجی و یک پارک محصور در آن باقی مانده است. این قلعه در ساحل شمال شرقی پنانگ واقع شده و قدم ردن درطول ساحل آن ممکن است ۱۰ دققیه طول بکشد.

در داخل قلعه نمایشگاه های برپا می شود. این قلعه در سال ۱۷۸۶ به عنوان یک ساختار دفاعی در برابر دزدان دریایی، نیروهای Kedah و همچنین فرانسه در طول جنگ های ناپلئونی ساخته شده است. این قلعه درابتدا برای نیروهای نظامی و سلطنتی ساخته شده بود. این قلعه بیشتر یک عملکرد اجرایی داشت تا یک عملکرد دفاعی.

این قلعه که مساحت ۴۴۹۰ فوت مربع را پوشش می دهد به عنوان یک مانع ساخته. این قلعه د رجایی بنا شده که Captain Francis در سال ۱۷۸۶ برای اولین قدم در آن گذاشت و بعد به طور تدریجی پنانگ را غیر مسکونی کرد و کنترل جزیره را از سلطان Kedah گرفت. او بعدها یک بند آزاد تاسیس کرد تا تجارت را از بریتانیایی ها که رقیب هلندی ها بودند بگیرد.

در دورانی که Farquha فرماندار پنانگ بود این قلعه بازسازی شد و از آجر و سنگ و نیروی کار هندی برای بازسازی آن استفاده شد و این قلعه ی چوبی به یک قلعه ی سنگی تبدیل شد. شکل ستاره ی این قلعه به این نکته اشاره دارد که طراحی قلعه طوری بوده که شکل دفاعی خوبی در برابر آتش دشمنان داشته است. در ورودی اصلی این قلعه یک مجشمه ی برنزی از کاپیتان Francis Light قرارگرفته است. درداخل قلعه سلول زندان، سربازخانه و انباروجوددارد. از نور چراغ بند زمانی برای علامت داددن به کشتی هایی که وارد بندر می شدند استفاده می شده است. یک کلیسای کوچک در جنوب غربی قلعه واقع شده که در سال ۱۷۹۹ ساخته شده است. چندین توپ برنزی قدیمی هم درداخل قلعه وجود دارد از جمله Seri Rambai که نماد حاصلخیزی است.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور مالزی ، تور پنانگ با ما تماس بگیرید. آژانس آریو پرواز قرن 88543424

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا