آریو پرواز

معبد پنانگ

معبد پنانگ

معبد پنانگ تنها معبد به سبک Teochew در جرج تاون است. این معبد درسال ۲۰۰۶ جایزه ای برای حفظ میراث فرهنگی دریافت کرده است. این معبد مختص خدای تائو شمال است. این معبد مرکز فرهنگ Taoist در پنانگ می باشد. به تازگی یک پروژه که هزینه های توسط جامعه ی Teochew تامین می شود برای بازگرداندن اجدادHan Jiang به این معبد تاریخی راه اندازی شده است. برای انجام کارهای مرمت این معبد صنعت گرانی سنتی از چین وارد این کشور شده اند.

در سال ۱۸۸۵ به دلیل زیاد شدن تعداد مهاجران Teochew از چین به پنانگ ، جامعه ی Teochew تشکیل شد. ۶ مهاجر با هم متحد شدند و یک خانه در ساحل Lebuh خریداری کردند. در سال ۱۸۶۹ این خانه به محل فعلی اش در Lebuh Chulia نقل مکان کرد و در سال ۱۹۳۵ نام آن به معبد Han Jiang تغییر کرد.طراحی این معبد به سبک si dian jing می باشد. شیروانی های سقف یک شکل مربع را تشکیل داده اند. در سال ۱۸۹۰ زمانی که جامعه ی Teochew رونق بسیاری داشت بودجه زیادی برای ساخت یک ساختمان به سبک چینی اختصاص داده شد. معبد درونی دارای سه درب ورودی می باشد. این معبد دارای مجسمه هاو نقاشی های دیواری زیبایی می باشد. اما نمای خارجی معبد بسایر ساده است.طبق سنت مکتب کنفوسیوس در معبد درونی تبلت هایی از اجداد Teochew وجود دارد. این معبد دارای چندین تالار زیبا هم می باشد.در بازسازی و مرمت این معبد تلاش بسیاری شده تا سبک معماری Teochew حفظ شود.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور مالزی ، تور پنانگ با ما تماس بگیرید. آژانس آریو پرواز قرن 88543424

 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا