آریو پرواز

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ

معبد خو کونگسی پنانگ یکی از جاذبه های دیدنی Georgetown است که ۶۵۰ سال پیش ساخته شده است و بخشی از goh tai seh ) 5 قبیله ی بزرگ) می باشد که که در روزهای دور پنانگ ستون جامعه ی Hokkienرا تشکیل دادند. یکی از kongsis های تزیین شده ی پنانگ در Jalan Acheh واقع شده است.

Kongsis ساختمانی است خانواده هی چینی با یک نام خانوادگی برای ستایش اجداد خود جمع می شدند که نشان دهنده ی تعهدات اجتماعی و معنوی خانواده ها بین روابط توسعه یافته، اجداد و جوامع خارجی بوده . kongsi یک عامل مهم همبستگی هم بوده است. Kongsi ها امروزه یک نقش حمایتی دارند. فرزندان اعضا در این محل تحصیل می کنند.
Kongsi ها در ابتدا توسعه یافتند تا بین مهاجرین قرن ۱۹ اتحاد ایجاد کنند. بیشتر Kongsi های موجود در پنانگ بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارند. Khoo Kongsi زمانی به عنوان یکی از مهم ترین اصل و نسب های چینی و یکی از معروف ترین قبایل پنانگ در مالزی شناحته می شده. بنیانگذار آن Leong San Tong از قبیله ی Sin Kang بوده است. و برای نشان دادن موفقیت خانواده ی Khoo ساخته شده است.

Khoo Kongsi نمونه ای از یک شاهکار معماری است. قبایل دیگر هم دوره ی آن قبایل Cheah, Yeoh, Lim و Tan بودند که دارای خانه های طایفه ای بودند که نقطه مرکزی جوامع آن ها بوده است. اما هیچ کدام ازآن ها شکوه Khoo Kongsi ن ها شکوه را نداشته اند. گفته می شود که Khoo Kongsi یکی از مهم ترین و باشکوه ترین ها در جنوب شرق آسیا است.

در زمان اوج شهرت خاندان Khoo صنعتگرانی از چین مامور ساخت این اثر زیبای معماری شدند. این شاهکار معماری با نام سالن اژده ها هم شناخته می شود. درب سالن ورودی آن با کنده کاری هایی زینت داده شده است. نقاشی های دیواری مراسم های تولد و عروسی را نشان م یدهند و مجسمه ی ۳۶ الهه ی نگهبان و مجسمه هاس زیبی سرامیکی از اژده ها و ماهی هم در این جا وجود دارد.

ساعت بازدید: ۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور مالزی ، تور پنانگ با ما تماس بگیرید. آژانس آریو پرواز قرن 88543424

 

 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا