آریو پرواز

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ

معبد مار پنانگ تا فرودگاه موجود در Sungai Kluang 3 کیلومتر فاصله دارد. این برای بزرگداشت Chor Soo Kongکه یک کشیش بودایی بود ساخته شده است. بر اساس افسانه ها این راهب به مارها پناه می داده و زمانیکه ساخت این معبد بعد از مرگ او کامل شد مارها خود به این معبد نقل مکان کردند. بعد از آن مارها جزو ملتزمین کشیش بودند و چندین مار سمی و زهر دار Wagler’s pit vipersو همچنین مارهای درختان سبز در این معبد وجود داشتند. این معبد با نام معبد ابر لاجوردی هم شناخته می شود. این معبد در سال ۱۸۵۰ با کمک مالی سخاوتمندانه ی یک اسکاتلندی به نام David Brown که گفته می شود Chor Soo Kong بیماری لاعلاج او را درمان کرده بوده، ساخته شد.

پنانگ کوچک ترین ایالت مالزی است و به عنوان آسیای فشرده شناخته میشود. پنانگ دارای سواحلی زیبا و فرهنگ Baba Nyonya ( ترکیبی از سنت های هندی و چینی) و غذاهای متنوع و رنگارنگ می باشد. این جزیره پایتخت آشپزی این کشور است. این معبد که در ۱۲ کیلومتری Georgetown واقع شده یکی از جاذبه های توریستی است که حتما باید از آن دیدن کرد.

برخی بر این باورند که نام این معبد گمراه کننده است چرا که این معبد اصلا خطرناک نیست. در هر صورت وقتی نام معبد مار را می شنوید برخی انتظار دارند با مارهای پیتون که در اطراف حلقه زده اند مواجه شوند اما این معبد یک محل بسیار آرام و بی خطر ست و مارهای بی خطر در اطراف آن می خزند. در ورودی معبد یک دستگاه بخور روشن است که بخار آن سالن اصلی را پر می کند و به عنوان یک آرام بخش عمل می کند. و همین باعث می شود که مار ها بی حرکت باشند و یا به خواب فرو روند. علاوه بر این مجسمه ها و کنده کاری های زیبایی هم در این معبد وجود دارد که برای عکاسی بسیار مناسب هستند. یک زنگ ۶۰۰ پوندی د رسالن اصلی ین معبد وجود دارد که در سال ۱۸۸۶ در دوران سلطنت Manchurian از چین به این جا آورده شده است. این زنگ در روز اول و پانزدهم هر ماه چینی به صدا در می آید و دعوتی محسوب می شود برای کسانی که دعا کردن را ترک کرده اند. در فضای پشت معبد درختان میوه وجود دارد که مارها در روی شاخه های این درختان دیده می شوند.

برخی بر این باورند که جمعیت مارهای معبد به دلیل توسعه ی شهری و اخلالی که در زیستگاه طبیعی مارها به وجود می آید در کاهش هستند. انجام مراسمات مذهبی در این معبد معمولا از ساعت ۵:۰۰ با سر دادن شعار sutrasآغاز می شود. یک نمایشگاه کوچک هم در این معبد وجود دارد که حاوی تانکر هایی است که در داخل آن ها مارهایی از قبیل مار پیتون و مار کبری دیده می شود. در این جا می توانید با این مارهای خطرناک عکس بگیرید. دندان نیش بیشتر مارهای موجود در معبد کشیده شده است. اما اگر بخواهید یکی از مارها را در دست بگیرید و با آن عکس بگیرید باید پول بیشتری پرداخت کنید. اتوبوس های شماره ۳۰۲ و ۴۰۱ و ۴۰۱E از Georgetown به سمت Bayan Lepasحرکت می کنند. در اطراف معبد جاذبه های دیدنی زیادی وجود ندارد و بیشتر کارخانه و بزرگراه است. پس بهتر است در روشنایی روز معبد را ترک کنید تا بتوانید از سرویس اتوبوس ها استفاده کنید و یا تاکسی بگیرید. بازدید از این معبد رایگان است اما بهای بازدید از مزرعه مارها برای بزرگسالان ۵ رینگیت و برای کودکان ۳ رینگیت است.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص تور مالزی ، تور پنانگ با ما تماس بگیرید. آژانس آریو پرواز قرن 88543424

 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا