آریو پرواز

شهر باستانی

شهر باستانی مسکو

این شهر باستانی و قلعه ی Derbent بخشی از خطوط شمالی قلمرو ساسانیان، امپراطوی پارسی بودند تا شرق و غرب سواحل دریای کاسپین گسترش یافته بودند. این بنا از سنگ ساخته شده و دارای دو دیوار موازی است که موانعی هستند برای برخورد امواج دریا. این بنا تا قرن نوزدهم اهمیت استراتژیکی بالایی داشته است.این بنا برای کنترل آبراه شمال – جنوب در سمت غرب دریای کاسپین اهمیت بسیاری داشته است. سازه های دفاعی که در قرن ۵ توسط ساسانیان ساخته شدند تا قرن ۱۵ توسط پارسیان، عرب ها و مغولان و تیموریان مورد استفاده قرار می گرفتند. این شهر باستانی و سازه های دفاعی آن از مهم ترین استراتژِکی های دفاعی طراحی و ساخته شده در امپراطوری ساسانی بودند و تا زمان اشغال دولت روسیه در قرن ۱۹ توسط دولت های مختلف حفظ شده اند.
این شهر باستانی در سواحل غربی دریای کاسپین در در دامنه های کوهستان Tabasaran واقع شده است. این شهر دارای یک موقعست مهم استراتزیکی می باشد. برای قرن ها دارای موقعیت مهمی برای کنترل ترافیک بین اروپا و شرق میانه بوده است. این شهر بین دو دیوار موازی دفاعی بنا شده است که از دریا تا کوه امتداد یافته اند. در طول قرن ها نام های مختلفی برای این شهر انتخاب شده است. این بنا توسط ساسانیا ساخته شده و تا قزن ۱۹ چندین بار مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. دیوار های دفاعی با ۳ کیلومتر طول، از دریا تا کوه از مهم ترین ویزگی های این شهر تاریخی هستند. شهر بین این دو دیوار ساخته شده است . این دیوار ها برای محافظت شهر و بندرگاه می باشند. دیوار شمالی به همان شکل اولیه خود همچنان باقی است اما قسمت هایی از دیوار جنوبی در قرن نوزدهم از بین رفته است. این دیوار بین ۲۳۰ تا ۳۸۰ متر ضخامت و تا ۱۲ متر ارتفاع دارند. در مجموع ۷۳ برج دفاعی هم در فواصل منظم ساخته شده اند. دیوار شمالی دارای ۴۶ برج دفاعی می باشد. این شهر دارای چند دروازه متعلق به قرن ششم و هفتم می باشد که برخی از آن ها در طول زمانتغییر کرده و بازسازی شده اند. در حال حاضر از بین ۱۴ دروازه ۹ تای آن ها وجود دارد.
یک برج مربع شکل جالب در گوشه ی سمت چپ دیوار ها واقع شده که متصل به کوه می باشد. این شهر از سه طرف توسط ارگ هایی که در داخل آن ها ساختمان های تاریخی ساخته شده بوده ، محافظت می شده. اما امروزه بیشتر این سازه ها تبدیل به خرابه شده اند. در امتداد دیوار جنوبی کاخ خان واقع شده است که قسمتی ز آن از بین رفته است. خرابه های یک کلیسای مسیحی متعلق به قرن پنجم هم در این سایت وجود دارد. این کلیسا قبل از زمان معرفی زرتشت و اسلام ساخته شده است. مسجد Djuma-mesjid یکی از اولین مسجد هایی که در اتحاد جماهیر شوروی درقرن هشتم ساخته شده است.
این شهر تاریخی در دو بخش اصلی اصلی ساخه شده و چندین دیوار عرضی هم در دهم تا هجدهم در این سایت ساخته شده اند. بخش غربی شهر که در دامنه ی کوه واقع شده بخش مسکونی شهر بوده است. ساختمان های انبار و ذخیره سازی و سرباز خانه ها در بخش شزقی واقع شده اند. در قرن هجدهم یک کاخ دیگر هم در نزدیکی دریا برای خان ساخته شد که کاملا از بین رفته است. در نیمه ی دوم قرن نوزدهم این شهر عملکرد دفاعی خود را از دست داد و بخش عظیمی از دیوار جنوبی تخریب شد و یک شهر توسعه یافته ی مدرن در ساحل ساخته شد. با این حال بخش هایی از این شهر تاریخی با اعمال تغییرات جزیی همچنان حفظ شده است. این شهر دارای مدارس، مساجد، حمام و کاروانسراهای سنگی می باشد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی در خصوص سفر به روسیه، تور روسیه و تور خارجی با ما تماس بگیرید. آژانس مسافرتی آریو پرواز قرن 24 34 54 88

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا