آریو پرواز

کلیسای سیونی

کلیسای سیونی تفلیس

کلیسای سیونی در کرانه راست رودخانه کورا قرار دارد. این کلیسا تاریخی در نیمه دوم قرن پنجم و به دستور پادشاه واختانگ گرگاسالی ساخته شده است. در حال حاضر این کلیسا در ردیف جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود و به عنوان یکی از آثار تاریخی این کشور در یونسکو به ثبت رسیده است.

کلیسای سیونی در مرکز شهر تفلیس و در قسمت قدیمی شهر یعنی (old town) قرار دارد و به بسیاری از جاذبه های گردشگری و بازارهای خرید این شهر دسترسی دارد. این کلیسا برای مردم تفلیس یک زیارتگاه محسوب می شود و به همین دلیل روزانه خیل عظیمی از بازدیدکننده در این مکان در حال رفت و آمد هستند.

کلیسا سیونی تفلیس در طی تاریخ چندین بار مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است. در سال 1226 از سوی جلال الدین خوارزمشاه تخریب شد و یک بار نیز تیمور لنگ آن را تخریب کرد. اما در زمان شاه الکساندر مجددا بازسازی شد. در حال حاضر کلیسا به طور کامل بازسازی شده است. نام کلیسای سیونی تفلیس برگرفته از یک کوه صهیون در اورشلیم است و در داخل آن نقاشی و تابلو های زیادی از بهترین نقاشان گرجستان به چشم می خورد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تور گرجستان همین حالا با تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای شما هستیم. آژانس آریو پرواز قرن 41365-021

 

اماکن دیدنی تفلیس

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا