آریو پرواز

اماکن دیدنی استانبول

استانبول یک شهر نام آشنا در قلب دو قاره آسیا و اروپا است که می تواند مقصد مطلوبی برای گردشگران ایرانی باشد. اطلاعات عمومی شما در خصوص شهر استانبول چقدر است؟ اگر قصد مسافرت به این شهر را دارید، بهتر است با ما همراه باشید تا به واسطه کلمات پرواز مناسبی بر فراز این شهر داشته باشیم. دریافت یک شناخت کلی از مقصد مورد نظر می تواند یک مسافرت بهتر را برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین مقاله ما را در خصوص آشنایی با شهر استانبول ترکیه از دست ندهید.

تاریخچه شهر استانبول

قدمت سکونت در این شهر به 6700 سال پیش از میلاد می رسد. بنابراین می توان به خوبی قدمت و پیشینه تاریخی آن را دریافت. با این حال یونانیان حاکمیت بسیاری در طول تاریخ بر استانبول داشته اند. به دنبال تشکیل امپراطوری روم شرقی، این شهر با عنوان قسطنطنیه به عنوان پایتخت برگزیده شد. عنوان این شهر در سال 1930 و در جریان دوره جمهوریت، به صورت رسمی استانبول نام گرفت. این نام به معنای شهر اسلام و یا اسلام شهر است.

 

استانبول پایتخت فرهنگی اروپا

 استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور می باشد. این شهر همچنین به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته می شود که یکی از پنج شهر اول جهان از نظر حجم توریست و گردشگری می باشد . یکی از شاخصه های استانبول این است که تنها شهر بزرگ دنیاست که در دو قاره قرار دارد. این شهر به دلیل گذران دوره های تاریخی فراوان دارای جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی در درون خود می باشد . این شهر همچنین از لحاظ جاذبه های تفریحی نیز بسیار غنی است . به جرات می توان گفت که در صورتی که اهل گشت و گذار و مسافرت هستید بایستی حتما به این شهر نیز سری بزنید. در این مقاله می خواهیم اندکی به جزئیات و خصوصیات این شهر اروپایی-آسیایی بپردازیم .

 

موقعیت جغرافیایی و جمعیت استانبول

استانبول در منطقه ای واقع شده است که بخشی از آن در اروپا و بخشی دیگر در آسیا واقع است. به همین علت آن را با عنوان پلی میان دوقاره آسیا و اروپا می شناسند. این شهر در مجاورت ساحل دریای مرمره بوده و به وسیله تنگه بسفر به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم شده است. این تنگه به دریای سیاه متصل بوده و مبادلات تجاری بسیاری را نیز به همراه دارد. وسعت این شهر 1536 متر مربع بوده و در 31 دسامبر 2019 دارای 15.52 میلیون نفر جمعیت بوده است.

 

استانبول

 

زبان و مذهب در استانبول

زبان مردم این شهر، ترکی استانبولی است. این زبان دارای سه دوره تاریخی می باشد: 1. زبان ترکی قدیم 2. زبان ترکی با محوریت فرهنگ اسلامی 3. زبان ترکی مدرن با محوریت زبان غربی که با خروج اجباری بسیاری از لغات و اصطلاحات عربی و ورود بسیاری از الفاظ غربی همراه بود. مردم استانبول مسلمان بوده و اغلب پیرو مذهب حنفی می باشند. تعداد بسیار اندکی از جمعیت شهر را مسلمانان شافعی، یهودیان و مسیحیان تشکیل می دهند.

 

آداب و رسوم مردم استانبول

در ابتدای ورود اسلام، آداب و رسوم مردمان این شهر بیش از هرچیز متاثر از متون اسلامی بود. اما با شدت گرفتن مسائل ضد اعتقادی و مخالفت های حکومت با مذهب و اشاعه آن، این شهر بیش از پیش به آداب و رسوم غربی و جوامع اروپایی روی آورد. تداخل این دو فرهنگ با یکدیگر آداب و رسوم تلفیقی را در این کشور سبب شده است. با این حال غلبه فرهنگ اروپایی بر فرهنگ سنتی کاملا مشهود است.

 

بهترین زمان مسافرت به استانبول

میانگین دمای سالیانه استانبول از میانگین دمای شهرهای ایران کمتر بوده و به احتمال زیاد در زمان مسافرت به آنجا، قدری سرما را احساس کنید. اگر سرمایی هستید، پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه در فصل زمستان به این شهر مسافرت نکنید. اما در فصل بهار و پاییز می توانید متعادل ترین دما را در کنار میزان قابل تحملی از رطوبت تجربه نمایید. فصل تابستان هوا شرجی شده و مسافرت شما را در طول روز تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال اگر با رطوبت هوا مشکلی ندارید می توانید تابستان را نیز به عنوان فصل مسافرت به استانبول انتخاب نمایید.

 

استانبول

 

نقاط تاریخی استانبول

اگر به شهر استانبول مسافرت می کنید باید وقت کافی برای بازدید از نقاط گردشگری که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت را داشته باشید در غیر این صورت یک مسافرت غیر اصولی داشته و از تمام مزایای یک تفریح قابل قبول برخوردار نشده اید. نقاط دیدنی شهر استانبول را می توان به صورت ذیل دسته بندی نمود.

  • بناهای مذهبی: مسجد آبی و یا مسجد سلطان احمد، کلیسای چورا، مسجد سلیمانیه، مسجد رستم پاشا، ایا صوفیه کوچک
  • بناهای تاریخی: قصر توپکایی، آب انبار باسیلیکا، برج گالاتا، میدان هیپودروم، کاخ دلما بهچه، قلعه یدیکوله، اسکودار، خیابان استقلال و میدان تقسیم
  • موزه ها: موزه ایاصوفیه، موزه باستان شناسی استانبول، موزه هنر استانبول، موزه هنرهای ترکی و اسلامی، موزه پرا
  • بازارهای سنتی: بازار بزرگ استانبول، بازار ادویه استانبول

 

استانبول

 

نقاط گردشکری استانبول

این شهر مملوء از نقاط گردشگری مدرن و با تجهیزات بسیار بالاست. شما می توانید خاطره هیجان انگیزترین امکانات تفریحی را در این شهر ترکیه تجربه نمایید. تفریح آبی در دل تنگه بسفر، پارک ویالند، آکواریوم بسیار گسترده استانبول با 17000 گونه آبزی، بازی در خانه خون آشام استانبول و حس واقعی هیجان در Quest و صدها تفریح هیجان انگیز که به احتمال زیاد هرگز تجربه نکرده اید. در زمان خرید تور استانبول باید به نقاط گردشگری که در تور مورد نظر ذکر می گردد دقت نمایید. توری را خریداری کنید که تفریحات و سرگرمی های آن با روحیات و علایق شما تناسب داشته باشد.

 

مراکز خرید استانبول

ایرانی های عاشق گشت و گذار در بازار می توانند مراکز خرید استانبول را نیز از دست ندهند. این قسمت احتمالا بهترین بخش مسافرت به استانبول برای بانوان باشد. بازارهای استانبول مملوء از اجناس با کیفیت و اصل ترک است. این اجناس به علت اینکه تولید داخلی کشور ترکیه هستند هزینه ای بسیار کمتر از برندهای ترکی در ایران دارند. اگر قصد خرید دارید مرکز خرید زورلو سنتر و مرکز خرید فروم را از دست ندهید.

 

ونیزیا استانبول

 

خوشمزه ترین غذاهای استانبول

غذاهای ترکی با آن ادویه های خوش عطر و طعم به یاد ماندنی، یکی از لذت بخش ترین بخش های مسافرت به ترکیه برای تمامی افراد است. در ترکیه بسیاری از غذاها با اصالت ایرانی، هنری، اروپایی و مدیترانه ای سرو می گردد. اما سعی نمایید از تست غذاهایی با اصالت ترکی غافل نشوید. در این میان بورک به عنوان مشهورترین غذای استانبول، یک بشقاب خوشمزه است که اگر آن را تجربه نکنید هرگز درک درستی از ذائقه مردم ترکیه به دست نیاورده اید. از جمله دیگر غذاهای خوشمزه ای که می توانید سفارش دهید، املت مِنمِن، پیتزای لاهماجون، صدف دریایی میدیه، پودینگ مانتی، اسکندر کباب، علی نازیک کباب و نان برشته سیمیت است.

 

غذای استانبول

 

سوغات استانبول

یک مسافرت دل چسب باید با سوغاتی برای دوستان و عزیزان شما نیز همراه باشد. می خواهید بدانید چه سوغاتی معرف این شهر باشکوه است؟ بله! چای ترکی، باقلوا، راحت الحلقوم و ادویه جات ترکی که اغلب با هزینه چندانی نیز همراه نیستند.

در زمان خرید سوغاتی بهتر است به کیفیت محصول دقت نمایید. برخی از سوغاتی ها از جمله باقلوا و راحت الحلقوم را تست کرده و سپس خریداری نمایید. چرا که این محصولات باید تازه باشند. سعی نمایید در روزهای آخر حضور در استانبول مبادرت به خرید سوغاتی نمایید، چرا که برخی از آن ها طی یک و یا چند روز دچار فساد می شوند.

 

استانبول

 

بهترین روش مسافرت به استانبول

تور استانبول یکی از بهترین طرق مسافرت به این شهر بسیار لاکچری و با قدمت بسیار بالاست. تور استانبول دارای تنوع بسیار زیادی بوده و اغلب مسافران می توانند با مطالعه شرایط تور مورد نظر، یک گزینه مناسب را انتخاب نمایند. شما نیز می توانید به صورت آنلاین و از طریق وب سایت ما از تاریخ، مدت زمان، کیفیت و قیمت تور استانبول مطلع گردید.

فروش تور استانبول

بسیاری از آژانس های داخلی مبادرت به فروش تور استانبول می نمایند چرا که این تور در مقایسه با بسیاری از تورهای خارجی از هزینه کمتر و استقبال بیشتری برخوردار است. کیفیت موسسات گردشگری نیز کاملا متفاوت است و در صورت عدم آشنایی شما ممکن است سفر دل چسپی را رقم نزنند. بنابراین به کیفیت و سوابق فعالیت موسسه گردشگری مورد نظر دقت نموده و سپس مبادرت به خرید تور استانبول نمایید. موسسه گردشگری آریو پرواز قرن با سابقه بسیار درخشان و کسب رضایت حداکثری مسافران یکی از بهترین گزینه های ممکن می باشد.

 

در زمان خرید تور استانبول به چه نکاتی دقت کنیم؟

یک تور گردشگری شامل نحوه مسافرت، مدت زمان اقامت، اقامتگاه مورد نظر، نقاط گردشگری مورد نظر و مواردی از این قبیل می باشد. در زمان خرید تور استانبول دقت نمایید که اطلاع از چنین مواردی، کیفیت مسافرت را برای شما مشخص می نماید. پیشنهاد می شود قبل از سفر اطلاعات کاملی در خصوص اقامتگاه و نقاط گردشگری پیش بینی شده به دست بیاورید. این امر می تواند کیفیت مسافرت شما را بسیار ارتقا دهد.

 

استانبول

 

قیمت تور استانبول

با توجه به عدم ثبات نرخ ارز، قادر به ارائه یک قیمت ثابت در این خصوص نمی باشیم. علاوه بر این، قیمت تور استانبول در فصول مختلف سال کاملا متغیر بوده و به کارارکترهای مختلفی بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت تور استانبول با شماره تلفن های درج شده در وب سایت مورد نظر تماس بگیرید و از کارشناسان ما در این زمینه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

تور ارزان استانبول

در صورتی که فصل مسافرت برای شما از اهمیت چندانی برخوردار نیست این گزینه می تواند کاملا مطلوب باشد. قیمت تور استانبول در برخی از ماه های سال و بویژه به علت شرایط آب و هوایی بسیار کمتر از شرایط عادی می باشد. بنابراین اگر به رطوبت هوا و یا سرما و یخبندان عادت دارید، می توانید از تور ارزان استانبول استفاده نمایید. همچنین در برخی از فصول مناسب نیز، قادر به خرید تور لحظه آخری می باشید. این نوع تورها نیز با یک قیمت بسیار کمتر از شرایط عادی قابل خریداری است،کافیست تا با شماره های موجود بر روی سایت تماس گرفته تا کارشناسان ما اطاعات کامل را در رابطه با تور ارزان استانبول در اختیار شما عزیزان قرار دهند تا بتوانید سفری ارزان را به ترکیه تجربه نمایید.

 

 

 

 

 

 

1 2 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا