آریو پرواز

اماکن دیدنی تفلیس

جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان و مهمترین شهر این کشور محسوب می شود. از نظر شکل ظاهری، موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شهر تفلیس شباهت زیادی به استانبول دارد. تفلیس در درون یک دره و رودخانه کور در وسط آن قرار گرفته است. این شهر میان شرق و غرب کشور گرجستان ارتباط برقرار می کند. در داخل شهر تفلیس یک پل بزرگ ساخته شده که قسمت قدیمی این شهر را به قسمت جدید آن متصل کرده است.

شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان می باشد . این شهر که با جمعیتی حدود 1.2 میلیون نفر و وسعتی برابر 726 کیلومتر مربع در دو سوی رود متکواری قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود . این شهر در قرن پنجم توسط پادشاه گرجستان باستان بنیان گذاری شده است . نام دیگر این شهر تبلیسی است که به سبب چشمه های آب گرم به این نام شناخته می شود . این شهر به خاطر موقعیت جغرافیایی که دارد همواره در گذر زمان نقطه اتصال امپراطوری ها و همچنین مورد رقابت آنان بوده است و به همین دلیل بارها بین پادشاهان مختلف جابجا شده است . این جابجایی های حکومتی و همچنین حضور مردم مختلف از فرهنگ ها و ادیان مختلف باعث گوناگونی بسیار گشترده ای در تفلیس گردیده است که بر جذابیت گردشگری آن می افزاید . تاریخ پر فراز و نشیب تفلیس باعث گردیده است تا این شهر از معماری های گوناگونی همچون معماری قرون وسطی، نئوکلاسیک و استالینیست بهره مند گردد و باعث ایجاد جاذبه های بیشتر گردشگری در این شهر گردد. در ادامه این مقاله می خواهیم بیشتر با شهر تفلیس و بایدها و نبایدهای مسافرت به آن آشنا شوید .

 

تفلیس و موقعیت جغرافیایی

این شهر که در 120 کیلومتری رشته کوه های قفقاز و 250 کیلومتری دریای سیاه واقع شده است اولین بار در هزاره سوم تا چهارم به عنوان سکونت گاه مورد استفاده قرار گرفت . این شهر همیشه به خاطر موقعیت جغرافیایی ویژه اش مورد توجه بوده است . تفلیس در دو طرف رود متکواری و در درون یک دره گسترده شده است . تفلیس در ابتدا در حاشیه رودخانه گسترده شده بوده که با افزایش جمعیت و بالطبع آن گسترش شهر، افزایش مساحت آن به کوهپایه های اطراف کشیده شده است .

 

تور گرجستان

تور تفلیس

تور باتومی

تفلیس

 

شرایط آب و هوایی تفلیس

آب و هوای تفلیس را می توان نیمه گرمسیری دانست که در تابستان ها هوای نسبتا گرم و در زمستان ها هوای نسبتا سرد دارد . این شهر به طور معمول دارای بیشینه و کمینه هوایی معادل 2 تا 24 درجه سانتی گراد داشته است . این شهر در بهار بیشترین حد بارش را دارد. پس اگر در فصل بهار قصد سفر به این شهر را دارید ، تمهیدات لازم برای هوای بارانی مانند چتر و کاور های بارانی لازم برای لباس و کوله پشتی تان را به همراه داشته باشید .

 

مردم تفلیس

جمعیت این شهر در حدود 1.2 میلیون نفر با اکثریت گرجی هستند . اکثر مردم این شهر ارتدکس هستند و درصد های کمی را اقلیت های مذهبی دیگر همچون شیعه و سنی، پروتستان و یهودی تشکیل می دهند . جمعیت این شهر در یک مرحله به دلیل جنگ بین آذربایجان و ارمنستان در سال های بین 1979 تا 1989 رو به کاهش نهاده است، یکی دیگر از کاهش های جمعیت این شهر مربوط به حمله آغا محمد خان قاجار به این شهر می باشد .

 

تفلیس

 

مردم تفلیس مردمی مهماندوست، خونگرم و صمیمی هستند که آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند.مردم تفلیس در عین خونگرم بودن مردمی بسیار آرام هستند. مطمئن باشید در صورت سفر به این شهر از مصاحبت با مردم این شهر لذت برده و خاطرات خوبی را برای شما به جای خواهد گذاشت . در مواجهه با مردم این شهر به این نکته دقت داشته باشید که مردم تفلیس نیز کم و بیش مانند مردم دیگر شهرهای گرجستان در مکالمه به زبان انگلیسی نسبتا ضعیف هستند . برخی از مسافرین زبان ایما و اشاره را به کار می گیرند که راهگشا نیست و در بسیاری از موارد شما را به دردسر خواهد انداخت . در صورتی که مسافرت شما طولانی است از تور لیدر و یا دفترچه های راهنما استفاده کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3 4 

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا