آریو پرواز

وقتی مسافری در خارج گم میشود چیکار کنیم؟

وقتی مسافری در خارج گم میشود چیکار کنیم؟

 

یکی از غیر منتظر ترین و در عین حال نگران کننده ترین اتفاقاتی که ممکن است برای یک شخص یا خانواده رخ دهد از دست دادن راه های تماس با دوست و یا یکی از اعضای خانواده اش است که به عنوان یک سفر تفریحی یا گردشگری به یک کشور خارجی سفر کرده است و یا حتی اقامت یک کشور خارجی را دریافت نموده است اما مدتی است که از وی خبری باشد. در این شرایط مطمئنا افرادی که نگران شخص مورد نظر می شوند به دنبال راهی برای یافتن شخص و یا دریافت اطلاعاتی از وضعیت وی خواهند بود از این رو قصد داریم تا در این مقاله به بررسی روند و راهکار هایی که بعد از گم شدن مسافر در خارج از کشور می بایست انجام دهید بپردازیم تا در صورتی که در چنین شرایطی قرار گرفتید با اطلاعات کامل بتوانید اقدامات لازم را برای یافتن شخص مورد نظر انجام دهید.

 

 

کارهای لازم که برای یافتن شخص گم شده می بایست انجام دهید:

- در مرحله اول تلاش کنید تا از طریق تلفن، ایمیل، یا کسب اطلاع از سایر اقوام و فامیل اطلاعاتی از شخص مورد نظر دریافت نمایید.

- سایت ها و رسانه های اجتماعی که در زمینه اخبار فعالیت دارند به خصوص رسانه های خبری کشوری که شخص مورد نظر شما در آن قرار دارد را بررسی کنید.

- تلاش کنید تا با خانواده همسفران احتمالی مسافر خود ارتباط برقرار کنید و از آنها اطلاعاتی را به دست آورید.

- تماس با موسسه مالی که امور مالی مسافر شما را انجام میداده است برای اینکه مطلع شوید آخرین بار در چه تاریخ و ساعتی از حساب خود تراکنش مالی انجام داده است.

- با آژانس مسافرتی که به وسیله آن به سفر رفته است تماس گرفته و از آخرین وضعیت سفر وی اطلاع کسب کنید.

  • کلیه اطلاعاتی که از راه های اعلام شده در بالا به دست می آورید را یاد داشت نمایید مطمئنا در مراحل بعدی کارایی لازم را برای شما خواهند داشت.

 

 

افرادی که می توانند به شما کمک کنند چه کسانی هستند؟

در صورتی که پس از بررسی های اولیه نتوانستید اطلاعات مناسبی از شخص مورد نظر خود دریافت نمایید می توانید به اداره پلیس محل زندگی خود مراجعه نمایید و گزارشی مبنی بر مفقودی شخص مورد نظر را پر نمایید. در صورت اطلاع به پلیس، هماهنگی های لازم از طریق پلیس با پلیس آن کشور برای یافتن شخص مورد نظر انجام خواهد شد.

 

اطلاعاتی که می بایست در اختیار پلیس قرار دهید چه مواردی است؟

نام کامل

محل و تاریخ تولد

شماره گذرنامه

عکس، ترجیحا اخیرا گرفته شده باشد

جزئیات سفر، طرح ها و برنامه ریزی های آن

اطلاعات تماس با خارج از کشور (از جمله نام و اطلاعات تماس با کارفرمایان و اشخاصی که با آنها تماسی داشته است)

اطلاعات بیشتر در مورد آخرین تماس هایی که گرفته شده است.

در مرحله بعد از گزارش به پلیس می بایست چکار کرد؟

پس از اطلاع به پلیس لازم است تا با حفظ خونسردی نسبت به پیگیری های بعدی از پلیس اقدام نمایید. در روزها و ساعات بعدی در صورتی که اطلاعات جدیدی به دست شما رسید و یا آنرا به یاد آوردید لازم است تا آنرا در اختیار پلیس قرار دهید.

 

 

حفظ حریم خصوصی مشتریان کنسولی

نگران اطلاعات خصوصی که به پلیس ارائه می کنید نباشید زیرا کلیه این اطلاعات در زمره اطلاعات حریم خصوصی شناخته شده و تنها برای افزایش سرعت روند پیگیری و پیدا کردن شخص مورد نظر مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

ارگانهایی که می توانند به شما کمک کنند:

با توجه به کشوری که مسافر شما در آنجا قرار دارد و همچنین دلیل سفری که مسافر شما به آن دلیل به کشور مورد نظر سفر کرده است از سازمانهای مختلفی می توانید کمک بگیرید. در برخی از کشورها سازمانهایی به نام هماهنگی افراد گم شده، صلیب سرخ و ارتش نجات وجود دارد که می توانند به شما در یافتن شخص گم شده کمک نمایند.

برخی از این سازمانها دولتی و برخی دیگر غیر دولتی هستند اما در هر صورت به شما در یافتن شخص گم شده شما کمک های لازم را انجام خواهند داد. یکی از اصلی ترین سازمانهایی که در ایران در این زمینه می تواند بیشترین کمک را به شما نمایند جمعیت هلال احمر خواهد بود که با صلیب سرخ جهانی ارتباطی نزدیک داشته و هماهنگی های لازمه بعدی برای یافتن شخص مورد نظر از این طریق با راحتی و سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت.

 

 

 برچسب ها

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا