آریو پرواز

بعضی از قوانین عجیبی که باید قبل از سفر به کشورهای مختلف بدانیم!

بعضی از قوانین عجیبی که باید قبل از سفر به کشورهای مختلف بدانیم!

 

همانطور که میدانید هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را داشته و در صورتی که قصد سفر به آن کشورها را دارید لازم است تا اطلاعات کافی را در رابطه با این قوانین کسب نمایید. در این مقاله قصد داریم تا قوانین عجیب کشور های مختلف جهان را در اختیار شما قرار دهیم تا در صورتی که قصد سفر به این کشور ها را دارید با آشنایی کامل با این قوانین و رعایت کردن آنها از بروز مشکل ناشی از رعایت نکردن این قوانین جلوگیری نمایید.

ممکن است برخی از قوانینی که در ادامه به آنها اشاره میکنیم از منظر شما و حتی بسیاری از کاربران سایر کشورهای دیگر نیز خنده دار و غیر قابل باور به نظر رسند اما عدم رعایت همین قوانین میتواند برای شما در این کشورها مشکل ساز باشد از این رو توصیه میکنیم که حتما تمام این قوانین را تا انتها مطالعه نمایید.

 

 

 

قانون مربوط به استفاده از سرویس بهداشتی خانه در اسکاتلند

در صورتی که در اسکاتلند ساکن باشید در صورتی که شخصی درب منزل شما را به جهت استفاده از سرویس بهداشتی منزل شما زد می بایست به وی اجازه چنین کاری را بدهید. در صورتی که به اسکاتلند سفر می کنید بهترین کار این است که تنها در صورتی که منتظر آمدن کسی هستید به زدن درب منزل واکنش نشان دهید.

 

برهنه گشتن در خانه در سنگاپور ممنوع است!

یکی از جالب ترین قوانینی که می توان آنرا در سایر کشورها جست و جو نمود قانون مربوط به تردد افراد بدون لباس در منازل شخصی خود است. در صورتی که شخص در منزل شخصی خود بدون لباس و برهنه تردد نماید ممکن است دستگیر شود.

 

کشتی گرفتن با خرس ممنوع

در آلاباما قانونی وجود دارد که اذعان می کند که کشتی گرفتن با خرس به دلیل اینکه همواره این خرس است که برنده موضوع است ممنوع است.

 

ادرار کردن در دریای کشور پرتغال

درست است که ادرار کردن در دریا در هیچ جای دنیا پسندیده نیست اما قانونی در پرتغال وجود دارد که در صورتی که شما در دریای متعلق به این کشور ادرار نمایید با شما برخورد قانونی خواهد شد.

 

قانون تا کردن اسکناس در پنسیلوانیا

در صورتی که قصد سفر به پنسیلوانیا را داشته باشید می بایست به این نکته توجه داشته باشید که تا کردن اسکناس و سپس اقدام برای صاف کردن آن بر خلاف قانون است و ممکن است با شما برخورد قانونی شود.

 

استفاده از لباس زیر در تایلند

با اینکه تایلند به عنوان یکی از کشورهای آزاد نزد ایرانیان شناخته می شود اما می بایست به قوانین بعضا سخت گیرانه ای که در این کشور برقرار است نیز اشاره نماییم تا افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند با این قوانین نیز آشنا شوند. یکی از جالب ترین این قوانین مربوط به استفاده از لباس زیر است. در تایلند عبور و مرور با لباس زیر در معابر عمومی تردد نمایید و این کار بر خلاف قوانین این کشور است.

 

ساموا و دردسرهای فراموش کردن روز تولد همسر

در صورتی که اقامت ساموا را دریافت کرده اید و یا همسری از این کشور را اختیار نموده اید می بایست به این نکته توجه داشته باشید که فراموش کردن روز تولد همسر در ساموا غیر قانونی بوده و می تواند تبعات سنگینی برای شما به عنوان همسر به همراه داشته باشد.

 

استفاده از سلاح در تگزاس غیر قانونی است!

تگزاس آمریکا به عنوان یکی از ایالات خشن در آمریکا در جهان معروف شده است، جالب است بدانید که تهدید کردن اشخاص به وسیله تفنگ در این شهر غیر قانونی است. در نظر گرفتن این قانون کاری عاقلانه و برای مصونیت افراد ساکن در این شهر بوده است.

 

قانون حمل بستنی در کنتاکی

در کنتاکی قانون جالبی وجود دارد و آن این است که حمل بستنی در جیب در این کشور ممنوع اعلام شده است و دلیل آن نیز احتمال آب شدن بستنی و کثیف شدن البسه قید شده است.

 

استفاده از تفنگ های آب پاش در کامبوج

شااید برای شما نیز جالب باشد اگر بدانید که در کامبوج فروش و واردات تفنگ آب پاش ممنوع است و دلیل آن نیز استفاده برخی از افراد در مراسم سال نو برای ترساندن سایر افراد اعلام شده است.

 

قوانین مربوط به فروش خمیر دندان و مسواک رود آیلند

شاید جالب باشد که بدانید برخی از اموری که ممکن است شما در طی روزهای هفته و در هر ساعتی از شبانه روز در ایران بدون مشکل انجام میدهید در برخی از کشورها تابع زمانبندی خاصی هستند. خرید و فروش خمیر دندان و مسواک یکی از این موارد است. در رود آیلند خرید و فروش خمیر دندان و مسواک در روز یکشنبه ممنوع است و لازم است تا در سایر روزهای هفته نسبت به خرید این وسایل از مغازه و یا داروخانه اقدام نمایید.

 

قانون ماهی گیری در شیکاگو

یک قانون عجیب دیگر که در کشورهای دیگر وجود دارد و شاید خنده دار نیز به نظر آید این است که شما نمیتوانید همزمان با نشستن بر روی گردن زرافه، ماهی گیری کنید.

 

کتک زدن زن توسط همسر در آرکاتزاس مجاز است!

بله! شاید برای شما هم تعجب آور باشد ولی از دهه 1800 به بعد در آرکاتزاس قانونی به تصویب رسید که شوهر این حق را داشت که همسر خود را ماهی یکبار کتک بزند.

 

ممنوعیت های زنان در عربستان

همه ما با ممنوعیت هایی که زنان عربستانی با آنها رو به رو هستند کم و بیش آشنا هستیم. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید زنان عربستانی حقی برای رانندگی و دریافت گواهینامه ندارند. این در حالی است که تا چندین سال پیش نیز حقی برای رای دادن در انتخابات نداشتند.

در این کشور حتی حداقل سن مجاز برای ازدواج در نظر گرفته نشده است و دختر و پسر در هر سنی میتوانند با یکدیگر ازدواج کنند. یکی از پرحاشیه ترین دادگاه های عربستان در این زمینه نیز مربوط به سال 2008 بوده که دادگاه عربستان درخواست دختر 8 ساله ای که برای ارائه دادخواست طلاق از مرد 58 ساله را داشته را رد نموده است.

 

افراد مبتلا به ایدز در یونان بازداشت می شوند!

بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی به حدی خطرناک و جدی است که در بسیاری از کشورها برای افرادی که دارای این بیماری هستند محدودیت هایی در نظر گرفته شده است از جمله یکی از سخت گیر ترین کشورها برای مقابله با انتشار این بیماری را میتوان کشور یونان دانست. ددر این کشور پلیس این حق را دارد تا هر شخصی که مشکوک به بیماری ایدز باشد را دستگیر کرده و تا پایان اعلام نتیجه مبتلا بودن یا پاک بودن شخص در بازداشت نگهدارد. همچنین پلیس یونان این حق را دارد تا در صورت شناسایی افراد مبتلا به این بیماری نام آنرا به صورت عمومی منتشر نماید.

 

طلاق گرفتن خلاف قانون است

در فلیپین و واتیکان طلاق گرفتن خلاف قوانین بوده و با افرادی قصد داشته باشند تا از همسر خود جدا شوند برخورد می شود.

 

غذا دادن به کبوترها در ایتالیا

ونیز یکی از شهرهای توریستی ایتالیا بوده که قوانین خاص خود را نیز دارد و هر شخصی که به این شهر سفر می کند ملزم است تا نسبت به اطلاع دقیق از قوانین این شهر و کشور ایتالیا و عمل به آنها اقدام نماید. یکی از قوانینی که در شهر ونیز برقرار است قانون غذا دادن به کبوترها است. در صورتی که به پرندگان در این شهر غذا دهید 700 دلار جریمه در انتظار شما خواهد بود.

 

در سنگاپور آدامس نجوید!

در صورتی که قصد سفر به سنگاپور را دارید پیشنهاد میکنیم که در طی مدت سفر خود به این کشور از جویدن آدامس خودداری کنید زیرا هزار دلار جریمه به پای شما نوشته خواهد شد. همچنین در صورت تکرار بار دوم دوهزار دلار جریمه نقدی خواهید شد و مجبور خواهید شد بخشی از شهر را در یک روز تمیز نمایید.

 

دندان مصنوعی و نیاز به اجازه شور ددر ورمونت

در ورمونت در ورتی که زنی قصد قرار دادن دندان مصنوعی در دهان خود را داشته باشد لازم است تا از همسر خود اجازه بگیرد و انجام این کار بدون اجازه همسر غیر قانونی است.

 

سوت زدن در کانادا

آلودگی صوتی برای هیچ کسی خوشایند نیست از این رو در کانادا قانونی وضع شده است که سوت زدن در کانادا را منع نموده است از این رو در کانادا اجازه سوت، داد و فریاد زدن را نخواهید داشت.

 

همسر همیشه پاسخگو در یوتا

در صورتی که در یوتا زندگی کنید کلیه اقداماتی که همسر شما انجام دهد به پای شما نیز نوشته می شود و در صورتی که همسر شما اقدامی خلاف قانون انجام دهد شما بایستی پاسخگو باشید.

 

سزای همسر خائن در هنگ کنگ

در هنگ کنگ قانونی وجود دارد که به همسر این اجازه را میدهد در ورتی که همسر او خیانتی انجام داد او را بکشد.

 

تقلب در امتحانات در بنگلادش زندانی دارد

نوجوانان و جوانانی که سن آنها از 15 سال بیشتر است در صورتی که در امتحانات خود تقلب نمایند احتمال به زندان افتادن آنها وجود خواهد داشت.

 

نامگذاری کودکان با استفاده از اسامی عجیب در دانمارک

در دانمارک پدر و مادر امکان انتخاب اختیاری نام فرزند خود را ندارد و لازم است تا نام کودک خود را با استفاده از هفت هزار نامی که از سوی دولت تایید شده است انتخاب نمایند.

 

رها کردن مرغ در خیابان در جورجیای آمریکا

در صورتی که قصد اقامت در جورجیای آمریکا را دارید و به نگهداری مرغ و خروس نیز علاقه مند هستید لازم است تا بدانید که در این ایالت آمریکا قانونی وجود دارد که افرادی که از مرغ و خروس نگهداری می کنند می بایست مراقبت لازم را به جهت خارج نشدن آنها از محیط نگهداریشان به عمل آورند و در صورتی که مرغ و خروس شما به خیابان بیایند ممکن است شما مورد جریمه سنگین قرار گیرید.

 

استفاده از کفش پاشنه بلند در اماکن باستانی یونان

همانطور که میدانید یونان یکی از کشورهای باستانی و قدیمی جهان است. در صورتی که قصد دارید تا از امکان دیدنی این کشور دیدن نمایید نباید کفش پاشنه دار به پا داشته باشید زیرا ممکن است پاشنه کفش شما به این آثار آسیب بزند.

 

تمام کردن بنزین در بزرگراه های آلمان

در صورتی که در یکی از بزرگراه های آلمان بنزین تمام کنید جریمه خواهید شد از این رو در این کشور همواره می بایست حواستتان به میزان بنزین خودرویتان باشد.

 

قوانین ضد چاقی در ژاپن و هند

چاقی یکی از اصلی ترین عوامل بیماریهای مختلف برای انسان است از این رو در ژاپن قانونی برای سنجش سلامتی افراد در نظر گرفته شده است که در آن افراد 40 الی 70 ساله لازم است تا در سال حداقل یکبار دور کمر خود را اندازه گیری کنند. طبق استاندارد های تعریف شده دور کمر مردان 86 و زنان 90 بیشتر نباید باشد.

در ایالت کرالا قانونی وجود دارد که با نام مالیات بر چربی شناخته می شود. طبق این قانون 14.5 درصد مالیات برای غذاهای چرب، فست فودی، دونات و ... در نظر گرفته می شود.

در این بخش از وب سایت.... تعدادی از قوانین جالب و شاید حتی خنده داری که در برخی کشورها اجرایی می شود را برای شما بازگو کردیم امیدواریم تا با دانستن این قوانین در زمان سفر به این کشورها بتوانید آنها را مراعات کرده و مشکلی از بابت عدم رعایت قوانین این کشورها برای شما پیش نیاید.برچسب ها

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا