آریو پرواز

دانستنی های سفر به دبی

دانستنی های سفر به دبی

دانستنی های سفر به دبی

مردم دبی

جمعیت دبی تا سال 2018 به بالای 3 میلیون نفر رسیده است که تراکم جمعیتی بیش از 8 برابر کل کشور امارات متحده عربی را به خود اختصاص داده است . عمده این جمعیت را اعراب تشکیل می دهند ولی در عین حال گستره تنوع زیادی را نیز در دبی می توانید شاهد باشید که به دلیل مهاجرت های فراوان در سال های اخیر و پس از مدرن شدن دبی اتفاق افتاده است .در برخی از آمارهای جهانی نیز عمده جمعیت این کشور را جمعیت هندی دانسته اند .  در دبی جمعیت بسیار زیادی از کشورهای مختلف عربی، ایران ، هند ، کشورهای آسیای شرقی مانند چین و مالزی را می توان مشاهده کرد که برای کسب و کار به این کشور مهاجرت کرده اند .

 زبان رسمی این کشور عربی است ولی به دلیل مراودات زیاد و برنامه های توسعه زبان انگلیسی به طور گسترده ای در میان ساکنین استفاده می شود که آن را به زبان اول مورد استفاده مردم  تبدیل کرده است . برای صحبت کردن در این کشور اگر انگلیسی بلد باشید تقریبا هیچ نوع نگرانی نخواهید داشت؛ البته اگر بتوانید عربی را نیز فرا بگیرید شاید بتواند در بعضی موقعیت ها برای شما نقش یک مزیت رقابتی را بازی کند . زبان های دیگری مانند هندی، بلوچی ، فارسی ، اردو ، بنگالی و … نیز میان اقلیت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

دین رسمی و قانونی در این کشور اسلام معرفی شده است که به دلیل تنوع زیادی که در جمعیت این کشور مشاهده می شود دین های مختلفی نیز در بطن جامعه وجود دارد . دبی تنها شیخ نشین امارات متحده عربی است که معابد رسمی برای هندو ها نیز در خود دارد . البته این با وجود این مساله است که دولت مستقر در دبی مجوز قانونی به گروه های مذهبی نمی دهد . و در این راستا ترک دین اسلام ممنوع بوده و توزیع تبلیغات گوناگون در مورد دین های دیگر نیز دارای قوانین متناقضی است که در برخی شرایط و موارد مجاز و در برخی نیز دچار جریمه ها و مجازات های سنگین می باشد .

دبی در مواجهه با اتباع اسرائیلی ورود آنان به این منطقه را ممنوع اعلام کرده است .

فرهنگ و پیشینه فرهنگی دبی

اگرچه دبی در مقایسه با برخی کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان پیشینه تاریخی و فرهنگی گسترده ای ندارد ولی فعالیت ها و تلاش های بسیار زیادی در راستای غنی سازی فرهنگی این کشور در دوره های گذشته صورت گرفته است که اثرات قابل توجهی نیز بر مردم این منطقه گذاشته است . برخی از آمارهای جهانی دبی را که شهر دوم امارات متحده عربی محسوب می شود یکی از پیشتازان فرهنگی خاورمیانه قلمداد می کنند . این فعالیت های فرهنگی شامل فعالیت های هنری سینمایی ، موسیقی و گردشگری می گردد  که باعث جذب هنرمندان و همچنین علاقه مندان بسیاری به این شهر پر جاذبه داشته است .

مناطق مختلف دبی

دبی شامل مناطق مختلفی است که با اهداف متفاوتی به وجود آمده اند . از جمله این مناطق می توان به منطقه صنعتی جبل علی دبی ، منطقه آموزشی دبی ، منطقه تاریخی باستاکیا و مراکز و مناطق خرید اشاره نمود . برای آشنایی بیشتر با این مناطق و همچنین جاذبه های گردشگری دبی می توانید جاذبه های گردشگری دبی را مطالعه کنید .

 

دانستنی های سفر به دبی

 

هنگام سفر به هر کشوری نیاز است تا اطلاعاتی از آن کشور داشته باشیم تا در هنگام سفر دچار مشکل نشویم.

 

 واحد پولی در دبی

 

برای سفر به دبی یکی از مواردی که باید در مورد آن بدانید واحد پولی است که قرار است با آن خرید و  پرداخت هزینه های خود را انجام دهید. در این رابطه شما نیاز دارید که پول امارات متحده عربی یعنی درهم و یا دلار آمریکا را به همراه داشته باشید. البته به این نکته توجه داشته باشید که در خود دبی نیز می توانید توسط صرافی ها ریال ایران را به درهم امارات تبدیل نمایید که البته قاعدتاً به صرفه‌ تر است که درهم را در مبدا سفرتان تهیه نمایید.

 

البته یک راهکار دیگر نیز پیش روی شما وجود دارد و آن این است که با استفاده از کارت شتابی بانکی خود در دبی به بانک های ایرانی مانند بانک صادرات مراجعه کرده و از این طریق درهم امارات تهیه نمایید. بانک ها در موقعیت های مختلف زمانی سقف های مختلفی برای پرداخت درهم امارات تعیین می نمایند. برای اطمینان بیشتر بهتر است پیش از سفر خود یکی از شعب ارزی ریالی بانک به نظر مراجعه کرده و در مورد تبدیل واحد پولی در دبی اطلاعات کافی دریافت نمایید.

 

همچنین در دبی برخی از صرافی ها نسبت به تبدیل واحد پولی ایران یعنی ریال به درهم امارات از طریق کارت‌های شبکه شتاب و دستگاه پوز خود اقدام می نمایند، بدین ترتیب شما می توانید صرافی مورد نظر مراجعه نموده و با استفاده از کارت خود اقدام به خرید درهم امارات به نرخ روز نمایید.

 

استفاده از برق و تلفن در دبی

 

یکی از مسائلی که در سفرهای بین المللی باید به آن توجه کافی داشته باشید مسئله استفاده از وسایل برقی و آداپتور هایی است که به همراه خود خواهید برد. امروزه بسیاری از آداپتور های شارژر بازه ولتاژ گسترده ای را پشتیبانی می کنند برای مثال بر روی آنها درج شده است از ۱۱۰ ولت تا ۲۴۰ ولت در اینصورت شما این مشکلی با ولتاژهای مختلف کشور های مختلف نخواهید داشت. ولی برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه و اطمینان بیشتر بهتر است قبل از سفر دستگاه آداپتور خود را چک نمایید. و همچنین از برق و مدل پریز کشور مقصد خود نیز اطلاع حاصل نمایید.

 

بهتر است بدانید برق دبی ۲۲۰ ولت و مطابق برق ایران می باشد بنابراین برای استفاده از وسایل برقی همراه خود تقریبا هیچ مشکلی نخواهید داشت به جز پریزهای برق که برای حل این مشکل نیز بایستی یکی از تبدیل های بازار را خریداری نمایید.

 

حمل و نقل در دبی

 

 

 

حمل و قل دبی

 

برای حمل و نقل در دبی روش های مختلفی پیش روی شماست. اگر تور دبی گرفته اید که تور شما دارای ترانسفر می باشد آن دغدغه حمل و نقل در شهر را نخواهید داشت اگر ترانسفر گروهی ندارید بایستی به فکر حمل و نقل عمومی در شهر باشید.

 

هر زمانی که به فرودگاه دبی برسید باید بدانید که تاکسی های دبی درب فرودگاه آماده سوار کردن شما هستند. همچنین می توانید برای جابجایی در شهر از اتوبوس یا مترو و یا تلفیقی از این دو استفاده کنید. اگر چمدان های سنگینی به همراه خود دارید و یا هتل رزرو شده شما ۴ یا ۵ ستاره است بهتر است از تاکسی های دبی استفاده کنید.

 

 برای جابجایی در دبی غیر از مترو، اتوبوس و تاکسی می توانید از آبراس یا همان قایق های آبی و یا اتوبوس های آبی استفاده نمایید.

 

در سفرهای داخل شهری دبی اگر عازم پالم جمیرا هستید می‌توانید از مونوریل دبی نیز استفاده نمایید. مونوریل که در مسیر تنها دو ایستگاه دارد با سرعتی بسیار بالا و هزینه‌ای نسبتاً کم شما را به پالم جمیرا و آکوا پارک دبی می‌رساند.

 

غذا در دبی

 

 

 

غذا های دبی

 

برای مسافرت به دبی تکلیف خودتان را مشخص کنید اگر می‌خواهید سفری اقتصادی انجام دهید، میتوانید از کنسروهای آماده، غذاهای فست فود استفاده کنید و یا خود دست به پخت و پز بزنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم غذاهای لذیذ عربی را در دبی امتحان کنید. از جمله غذاهایی که در دبی بایستی آنها را تست کنید می توان به شتر شکم پر، الهریس یا همان حلیم، فلافل، هوموس، شاورما ، آش آثار یا و … اشاره کرد.

 

توصیه های لازم برای سفر به دبی

 

- تعطیلات دبی مانند بسیاری از کشورهای عربی جمعه و شنبه می باشد و اولین روز کاری روز یکشنبه هفته است.

 

- عکس گرفتن بدون اجازه از دیگر مردم در این منطقه ممنوع بوده و می تواند برای شما دردسر ساز باشد.

 

-  خوردن و آشامیدن و جویدن آدامس در وسیله های نقلیه عمومی ممنوع می باشد.

 

- تنوع فرهنگی دبی به خاطر مهاجران زیاد شهر بسیار گسترده می باشد. سعی کنید با این تنوع به خوبی برخورد کنید تا برای شما و همچنین در آن مشکلی پیش نیاید.

 برچسب ها

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا