آریو پرواز

دانستنی سفر به استانبول

دانستنی سفر به استانبول

دانستنی های سفر به استانبول

اطلاعاتی که قبل از سفر به استانبول ترکیه باید بدانید

 

مردم استانبول

اغلب مردم استانبول را ترکان استانبولی تشکیل می دهند و بیشتر آن ها نیز مسلمان هستند . اقلیت های مذهبی دیگری نیز مانند ارمنیان و یهودیان ساکن این شهر و توابع آن هستند . به خوبی می توان گفت که شهر نشینی در استانبول تحت تاثیر فرهنگ های مختلفی شکل گرفته است . رشد جمعیت در این شهر تا سال 2005 نرخ بالایی را به خود اختصاص داده بود به طوری نسبت به 25 سال گذشته سه برابر شده بود جمعیت این کلان شهر در سال 2017 نزدیک به 15 میلیون نفر برآورد شده است که  65 درصد آن  در بخش اروپایی و 35 درصد در بخش آسیایی استانبول  زندگی می کنند .

حمل و نقل استانبول

استانبول را می توان یکی از شاهراه های اصلی منطقه دانست و به همین دلیل نیز دارای جاده و خطوط آهن فراوانی می باشد که تردد را بسیار تسهیل کرده است . در مورد تردد هوای استانبول باید بگوییم که این شهر دارای دو فرودگاه بین المللی بزرگ می باشد که در دو بخش اروپایی و آسیایی قرار دارد . لازم به ذکر است که فرودگاه بخش اروپایی فرودگاه بزرگتر و مجهزتری می باشد . اگر تصمیم به تردد در داخل این شهر دارید می توانید از متروی استانبول نیز استفاده کنید . متروی استانبول ده خط دارد که 6 خط آن فعال بوده و چهار خط دیگر در دست  ساخت و اصلاحات می باشد .

اسکان در استانبول

 

اسکان در استانبول

برای اسکان در استانبول می توانید از هتل ها با کلاس های مختلف استفاده کنید، برای اینکه هزینه های کمتری در ترکیه داشته باشید می توانید از هتل های ارزان قیمت با حدود قیمتی 10 تا 25 دلار استفاده کنید، در صورتی که بخواهید کمی شرایط لوکس تر داشته باشید می توانید تا حدود قیمتی 750 دلار نیز افزایش هزینه داشته باشید که تمامی این ها به بودجه تعیین شده شما بستگی دارد .

غذا در استانبول

 

غذا در استانبول

 

برای خرید غذا می توانید گزینه های مختلفی را در نظر بگیرید و بودجه بندی های مختلفی نیز تعیین کنید . غذاهای خیابانی و ساندویچ هایی با قیمتی حدود 4 دلار در سطوح خیابان ها در دسترس هستند که اگر به کیفیت غذا حساس هستید می توانید رستوران ها را با قیمت هایی در حدود 5 تا 15 دلار را انتخاب کنید .

اگر می خواهید سفر اقتصادی تری داشته باشید می توانید غذاهای کنسرو با خود ببرید، یا پخت و پز را در مسافرت خود انجام دهید .

توصیه های در مورد سفر به استانبول

در مورد سفر به استانبول در نظر داشته باشید که تفاوت زمانی ترکیه با ایران نیم ساعت است ، که این کشور نیم  ساعت از تهران عقب تر است . البته این تفاوت زمانی اختلالی در مورد ساعات بدن شما و خواب شما ایجاد نخواهد کرد ، اما برای برنامه ریزی سفر خود و استفاده از امکانات گردشگری و تور بهتر است در ابتدای ورود ساعت خود را با ساعات محلی منطبق کنید .

برای سفر به ترکیه می توانید لیر را در مبدا سفر خود خرید نمایید و یا از دلار در سفر خود استفاده نمایید که تقریبا در تمامی محل ها قابل پرداخت است . برای بازدید از مکان های تفریحی و گردشگری می توانید استانبول کارت خریداری کنید تا به میزان قابل توجهی در هزینه های خود صرفه جویی نمایید .

 برچسب ها

تورهای لحظه آخری

اطلاع از قیمت و رزرو تور

در صورتی که تمایل دارید پیامک و آفرهای ما را دریافت کنید فرم زیر را تکمیل بفرمایید.

اطلاعات تماس

آدرس : سهروردی شمالی نبش کوچه آزادی پلاک 276 طبقه سوم واحد 14
تلفن : 02141365 -
فکس : 88543424 -
ایمیل : info@arioparvaz.com

آخرین پست های ما

instagram.com/arioparvaz

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت آریو پرواز قرن می باشد. طراحی سایت و بهینه سازی سایت : ایده پویا